1396/02/04
برگزاري پنل تخصصي شركت نفت و گاز پارس در حوزه مديريت مخازن گاز ميعاني

برگزاري پنل تخصصي شركت نفت و گاز پارس در حوزه مديريت مخازن گاز ميعاني

پنل تخصصي مديريت مخازن گاز ميعاني با مديريت شركت نفت و گاز پارس در نخستين كنفرانس بين‌المللي ازدياد برداشت (اينترپور) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي شركت نفت و گاز پارس، در اين پنل كه به رياست مريم خرم، رييس پژوهش و فناوري شركت نفت و گاز پارس برگزار شد، با دعوت از سخنراناني كه گستره‌اي از فعاليت‌هاي حوزه ازدياد برداشت از صنعت تا مراكز پژوهشي را برعهده دارند، آخرين دستاوردهاي پژوهشي و صنعتي اين حوزه ارائه شد.

بر اساس اين گزارش محمد مختاري، سرپرست مهندسي مطالعات مخازن، از مديريت مهندسي نفت و گاز فعاليت‌هاي شركت نفت و گاز پارس را در حوزه مديريت ميدان گاز ميعاني پارس جنوبي، چالش‌هاي پيش رو و دستاوردهاي حاصله تشريح كرد و شهاب گرامي، رييس پژوهشكده ازدياد برداشت از مخازن نفت و گاز نيز آخرين تحولات فناورانه اين حوزه را ارائه داد و مختصري از دستاوردهاي طرح پژوهشي 5ساله مديريت يكپارچه توليد از ميدان گازي پارس جنوبي را با ذكر مهم‌ترين نتايج حاصله تشريح و برنامه‌هاي آتي اين پژوهشكده را اعلام كرد.

به منظور ارائه از يك نمونه از پروژه‌هاي پژوهشي در اين طرح 5 ساله با جزئيات بيشتر از محمد احمدي، استاد و محقق دانشگاه صنعتي اميركبير دعوت شد تا درخصوص پروژه بهينه‌سازي استراتژي توسعه و توليد در ميدان مشترك گازي پارس جنوبي با رويكرد دستيابي به توليد صيانتي مباحثي را مطرح كند و در پايان با همكاري كميته علمي انجمن اينترپور بابك اسدي، مديرعامل شركت نپتا از كشور هلند به ذكر مطالبي در خصوص مديريت يكپارچه پروژه‌هاي بالادستي، به منظور دستيابي به حداكثر ارزش از ميادين نفت و گاز و متد تخصصي آن شركت پرداختند.

همزمان با برگزاري اين سمينار، نمايشگاهي از دستاوردهاي شركت‌ها برگزار شد و غرفه تخصصي شركت نفت و گاز پارس آخرين نتايج توسعه ميدان و همچنين پروژه‌هاي پژوهشي اين شركت را به صورت كتابچه و بروشورهاي تخصصي در اختيار بازديدكنندگان قرار داد.

نخستين كنفرانس بين‌المللي ازدياد برداشت از مخازن نفتي و گازي از دوم ارديبهشت‌ماه سال جاري با حضور كارشناسان زبده خارجي و داخلي از سوي انجمن علمي – تخصصي محيط‌هاي متخلخل (اينترپور ايران) و انجمن صنفي مهندسان پليمر و شيمي با همكاري پژوهشگاه صنعت نفت آغاز به كار كرده و تا امروز (چهارم ارديبهشت‌ماه) در مركز همايش‌هاي پژوهشگاه صنعت نفت ادامه دارد.آخرين اخبار

|
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company