1396/03/03
امضای نخستین قرارداد خارجی شرکت ملی نفت ایران در پسابرجام

امضای نخستین قرارداد خارجی شرکت ملی نفت ایران در پسابرجام

قرارداد ساخت لوله‌های CRA مورد نیاز شرکت نفت و گاز پارس به عنوان نخستین و مهمترین قرارداد خارجی شرکت ملی نفت در پسابرجام، صبح امروز( چهارشنبه 3 خردادماه) با حضور بیژن زنگنه، وزیر نفت، و مدیران عامل شرکت ملی نفت ایران، شرکت فولاد اصفهان و شرکت توباچک (TUBACEX) اسپانیا امضا شد.

به گزارش روابط عمومی با امضای این قرارداد ، 600 کیلومتر لوله مغزی CRA مورد نیاز شرکت نفت و گاز پارس به ارزش تقریبی 556 میلیون دلار از طریق مشارکت سازندگان داخلی و خارجی تامین می شود.
 
این قرارداد میان شرکت ملی نفت ایران و کنسرسیومی اسپانیایی-ایرانی متشکل از شرکت های توباچک (TUBACEX) اسپانیا و شرکت فولاد اصفهان به امضا رسیده است. اهمیت این قرارداد به دلیل رفع نیازهای صنعت نفت در زمینه تامین لوله های ضد خوردگی به عنوان تجهیزات پرمصرف صنعت نفت ایران است که همواره از طریق واردات تامین می شد.

این قرارداد همچنین دانش فنی تولید لوله‎های آلیاژی به ویژه لوله‎های CRA را به طور کامل به داخل کشور منتقل و پس از اتمام قرارداد، ضمن بی نیازی از واردات طی سال‎های آینده،ایران به یکی از تولیدکنندگان این کالای راهبردی در دنیا تبدیل خواهد شد.

قرارداد ساخت لوله‎های CRA (لوله مقاوم در برابر خوردگی)، بخشی از طرح بومی سازی 10 گروه خانواده کالاهای صنعت نفت و پنجاه و سومین قراردادی است که در قالب این طرح به امضا می‎رسد و زمینه انتقال فناوری ساخت این کالای راهبردی را در کشور فراهم می‎کند.

بر اساس این گزارش، فناوری تولید این نوع لوله‎ در انحصار چهار شرکت معتبر دنیاست و با توجه به محدود بودن شرکت‎های صاحب تکنولوژی در تولید رزوه‎های خاص (Premium) در جهان، شرکت توباچک (TUBACEX) اسپانیا با همکاری JFE ژاپن به عنوان یکی از شرکت‎های صاحب لیسانس رزوه‎های خاص، با عقد این قرارداد و در چارچوب نقشه راه تعریف شده، متعهد به انتقال دانش فنی کالای موضوع قرارداد در طول سه سال به شریک ایرانی خود (شرکت فولاد اصفهان) خواهد بود.آخرين اخبار

|
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company