1396/03/06
عملیات لوله گذاری سکوی 14A پارس جنوبی به پایان رسید

عملیات لوله گذاری سکوی 14A پارس جنوبی به پایان رسید

مجری طرح توسعه فاز 14 پارس جنوبی از پایان عملیات لوله گذاری خط لوله 32 اینچ سکوی 14A و ۴.۵ اینچ تزریق گلایکول این فاز به طول 103 کیلومتر خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس ، حمید رضا مسعودی با اشاره به پایان عملیات حفاری 11 حلقه چاه سکوی 14C گفت: ظرف 10 روز آینده و پس از مساعد شدن شرایط جوی، عملیات لوله گذاری میانی و اتصال این سکوی اقماری به سکوی 14 A آغاز می شود.
مسعودی با اعلام اینکه عملیات حفاری 11 حلقه چاه سکوی 14A تا پایان خردادماه به اتمام می رسد، افزود: با پایان عملیات مذکور ، فعالیت های مرتبط با لوله گذاری به منظور برداشت گاز معادل یک فاز استاندارد از طرح توسعه فاز 14 محقق می شود.
مجری فاز 14 پارس جنوبی با اشاره به اینکه پس از اتمام لوله گذاری، عملیات تکمیلی و هیدرو تست مربوط به خط لوله این سکو تا پالایشگاه خشکی آغاز می شود، عنوان کرد: پیش بینی می شود عملیات تکمیلی خط لوله سکوی 14A تا آذر ماه سال جاری به اتمام برسد.
به گفته مسعودی با اتمام عملیات حفاری تکمیلی چاه ها و خط لوله سکوی 14 A ، تولید گاز از این سکو با ظرفیت 14،2 میلیون مترمکعب تا پایان آذرماه آغاز خواهد شد.
وی به حفاری چاه های موقعیت سکوهای 14B و 14D اشاره کرد و گفت: حفاری در موقعیت این سکوها با پیشرفت قابل قبولی در حال انجام است و با پایان این عملیات و دریافت لوله های CRA مربوطه ، فعالیت های تکمیلی آنها هم آغاز می شود.
مجری فاز 14 درباره دو سکوی اصلی درحال ساخت فاز 14 دریارد بندرعباس هم گفت: درحال حاضر سکوی 14A با پیشرفت 91 درصد وسکوی 14B این طرح با پیشرفت 80 درصد در یارد شرکت ایزو ایکو در مراحل پایانی ساخت قرار دارد.
مسعودی با اشاره به ترزیق منابع مالی صورت گرفته،  در فاز 14 گفت: سکوی 14A ظرف دو ماه آینده به پیشرفت حداکثری رسیده وبا پایان عملیات حفاری جهت نصب در موقعیت جکت حمل می شود. همچنین برای تامین کالاهای باقیمانده مورد نیاز سکوی 14B هم برنامه ریزی دقیقی صورت گرفته است، به نحوی که انتظار داریم این سکوهم تا پایان تیرماه به پیشرفت قابل قبولی برسد.
وی گفت: انتظار داریم تا پایان تیر و اواسط مردادماه دو سکوی اصلی هرکدام با ظرفیت برداشت 14،2 میلیون متر مکعب گاز آماده حمل و نصب در موقعیت فراساحل فاز 14 پارس جنوبی داشته باشیم.آخرين اخبار

|
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company