1396/03/19
پالایشگاه فاز 13 به خط ششم سراسری گاز متصل شد

پالایشگاه فاز 13 به خط ششم سراسری گاز متصل شد

مجری طرح توسعه فاز 13 از اتصال پالایشگاه خشکی این فاز به خط ششم سراسری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، پيام معتمد گفت: به منظور آمادگی پالایشگاه فاز 13 جهت انتقال گاز شیرین تولیدی در پاییز امسال، عملیات اتصال این پالایشگاه به خط ششم سراسری با هماهنگی دیسپچینگ شرکت ملی گاز و منطقه ده عملیات انتقال استان بوشهر طی یک عملیات فشرده 60 ساعته با موفقیت انجام شد.
مجری طرح توسعه فاز 13 با اشاره به اینکه راه اندازی واحدهای یوتیلیتی پالایشگاه تا پایان تابستان سال جاری به صورت کامل انجام می شود، اظهار کرد: پس از این مرحله عملیات راه اندازی ردیف اول شرین سازی گاز ترش فازهای ۶ و 7 و 8 آغاز می‌شود که هم اکنون از پیشرفت مناسبی برخوردار است.
به گفته معتمد، با توجه به آمادگی ردیف دوم شیرین سازی پالایشگاه، راه اندازی این بخش نیز حداکثر تا دو ماه بعد از ردیف اول انجام خواهد شد.
مجری این فاز از پیشرفت 87 درصدی پروژه خشکی طرح توسعه فاز ۱۳ خبر داد و افزود: هم اکنون بالغ بر 8000 نفر در این بخش زیر نظر کنسرسیومی متشکل از شرکت های داخلی پتروپایدار ایرانیان و مپنا مشغول به فعالیت هستند.
 طرح توسعه فاز 13 پارس جنوبی به منظور استخراج روزانه 56 میلیون مترمکعب گاز غنی از میدان پارس جنوبی و تولید روزانه 50 میلیون مترمکعب گاز شیرین، 2900 تن LPG و 2750 تن اتان، 75 هزار بشکه میعانات گازی و 400 تن گوگرد طراحی شده است.
آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company