1396/05/24
ساخت انبارهای مکانیزه 44هزار تنی گوگرد در بندر خدماتی صادراتی تمبک آغاز شد

ساخت انبارهای مکانیزه 44هزار تنی گوگرد در بندر خدماتی صادراتی تمبک آغاز شد

سرپرست طرح های پشتیبانی نفت و¬گاز شرکت نفت وگاز پارس از آغاز به¬کار احداث دو انبار مکانیزه ذخیره¬سازی گوگرد هرکدام با ظرفیت 44 هزار تن گوگرد در بندر خدماتی، صادراتی تمبک خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، سید محی¬الدین جعفری با بیان این خبر گفت: عملیات بتن¬ریزی این سوله ها، پس از انجام تراکم دینامیکی و تست¬های مرتبط با آمادگی زمین جهت احداث تاسیسات مربوطه آغاز شده¬است.
جعفری با بیان اینکه عملیات احداث انبارهای ذخیره¬سازی¬گوگرد در قسمت بازوی شرقی بندرخدماتی و صادراتی تمبک به طول 1775 متر در حال احداث است، گفت: انبارهای مذکور و ترمینال صادراتی گوگرد این بندر، با هدف صادرات گوگرد برای شناورهای پنج تا 50 هزارتنی و با ظرفیت بارگیری روزانه 1400 تن احداث می شود.
وی اجرای عملیات انبارش این پروژه را تمام ایرانی عنوان کرد و با اشاره به اینکه در بخش طراحی ، مهندسی و ساخت نیز از توان متخصصان داخلی بهره گرفته شده، گفت: در همین راستا پس از اجرای مناقصه ساخت سوله ها ، یک شرکت ایرانی ساخت حدود 2800 تن اسکلت فلزی را آغاز کرده که پس از تکمیل ، این سازه ها جهت نصب بر روی پیکربندی بتنی انبارهای گوگرد به محل پروژه منتقل می¬شوند.
جعفری احداث دو پست اسکله LPG در بازوی غربی این بندر را از دیگر برنامه¬های مهم و در دستور کار کارفرما عنوان کرد و افزود: با تکمیل این طرح راهبردی شرکت ملی نفت ایران در پارس جنوبی، صادرات بخش عمده ای از منابع هیدروکربوری این منطقه تعیین تکلیف شده و پروپان و بوتان فازهای مستقر در پارس دو از طریق ترمینال های مذکور بارگیری و صادر خواهد شد.
بندر خدماتی و صادراتی تمبك در پارس جنوبی حداکثر با عمق 37 متر، عمیق ترین بندر ایران و خاورمیانه بشمار می آید. دو پست اسکله صادرات LPG هر کدام با توانایی پهلو دهی به کشتی هایی با ظرفیت بارگیری حدود پنج تا 60 هزارتن گاز مایع، اسکله مدرن بارگيري و صادرات گوگرد با ظرفیت بارگیری 2هزار تن در ساعت ، دو انبار ذخیره سازی گوگرد هر کدام با ظرفیت 44 هزار تن گوگرد ، دو موج شکن غربی و شرقی ، سایت اداری و مسکونی ازجمله بخش های عملياتي این بندر است.
قرارداد اجرای این طرح ،سال 92 از طرف شرکت نفت و گاز پارس به عنوان کارفرما و نماینده شرکت ملی نفت ایران به قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) واگذار شده و شرکت عمران ساحل نیز به عنوان پیمانکار اجرای این طرح در حال فعالیت است. افزون بر اینکه بخش عمليات طراحي و اجرايي پايانه صادرات LPG توسط پيمانكار فاز پالايشگاهي 22 تا 24 در حال اجرا است


آخرين اخبار

|
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company