1396/05/28
پیشرفت عملیات لوله کشی تاسیسات میعانات گازی پارس جنوبی به ٦٤درصد رسید

پیشرفت عملیات لوله کشی تاسیسات میعانات گازی پارس جنوبی به ٦٤درصد رسید

 ورود تجهیزات ذخیره سازی و انتقال میعانات گازی به پروژه

مجری پروژه احداث تاسیسات ذخیره سازی و اندازه گیری میعانات گازی از پیشرفت 64درصدی عملیات لوله کشی EPC1 این طرح خبر داد و گفت: تمامی پمپ های انتقال میعانات گازی به محل سایت این پروژه منتقل شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، امیرمنصور حق وردی به تامین و ورود بخش دیگری از تجهیزات مورد نیاز به محل احداث این طرح اشاره و اظهار کرد: علاوه بر سه پمپ آتش نشانی، هر چهار ترانس مورد نیاز طرح که بوسیله سازنده داخلی تامین شده ، وارد سایت تاسیسات ذخیره سازی و اندازه گیری میعانات گازی شده و همچنين تمامي MOVهاي پروژه نيز به گمرك بندرعباس رسيده است.

حق وردی ، يكي از مهم ترين تجهيزات اين پروژه را سيستم ميترينگ (FISCAL METERING) درحال ساخت توسط شركت هلندي "كرونه" عنوان کرد و افزود: مهرماه سال جاري گروهي متشكل از نمايندگان شركت نفت و گاز پارس، اداره كل نظارت بر صادرات و مبادلات مواد نفتي و نيز شركت پايانه هاي نفتي ايران به منظور نظارت بر تست هاي عملكرد و كاليبراسيون فلومترهاي سيستم ميتريگ ميعانات گازي اين پروژه به كشور هلند اعزام می شوند.مجری پروژه احداث تاسیسات ذخیره سازی و اندازه گیری میعانات گازی پيشرفت عمليات پايپينگ پروژه را ٦٤درصد اعلام کرد و گفت: درحال حاضر پروژه هاي EPC1به پيشرفت 68 درصد، EPC3، 69،99 درصد و پيشرفت كلي اين پروژه به 68،71 درصد رسيده است.

حق وردی ضمن ارائه توضیحاتی درباره وضعیت تعین تکیلف EPC2 این طرح ، به برگزاري مناقصه توسط کارفرما اشاره کرد و گفت: بعد از هماهنگي ها و اخذ مجوزهاي لازم در خرداد ماه سال جاري، شركت ماشين سازي اراك به عنوان برنده مناقصه انتخاب و مسئوليت تكميل كارهاي باقيمانده EPC2 را به عهده گرفت.

قرارداد احداث اين پروژه در قالب سه طرح EPC1، EPC2 و EPC3 منعقد شده است که EPC1 وظيفه ساخت بخش هاي پشتيباني، پايپينگ ها، برق و ابزار دقيق و EPC2 و EPC3 نيز هركدام وظيفه ساخت ٤ مخزن ذخيره سازي ميعانات گازي و يك مخزن آب آتش نشاني را برعهده دارند.

وی با بیان اینکه پیمانکار مذکور هم اكنون تجهيز این بخش و عمليات كارگاه را آغاز کرده است، گفت: با توجه به مدت زمان 12 ماهه جهت تكميل كارهاي EPC2 ، اتمام تمامي فعاليتهاي بهره برداري از چهار ميليون بشكه ذخيره سازي و اندازه گيري ميعانات گازي و تكميل كل پروژه تا مرداد ماه سال 1397 ادامه خواهد داشت.

پروژه احداث تاسیسات ذخيره سازي ميعانات گازي داراي ٨ مخزن با ظرفيت ذخیره هر مخزن٥٠٠ هزار بشكه ميعانات مي باشد، كه با بهره برداري از آن ها، تمامي ميعانات گازي فازهاي پارس يك پس از ذخيره سازي در اين مخازن از طريق خطوط لوله و بعد از اندازه گيري براي مصرف كنندگان و SPM جهت صادرات ارسال خواهد شد.

پالايشگاه ستاره خليج فارس با مصرف روزانه 360 هزار بشكه ، پالايشگاه پارس شيراز با مصرف روزانه 120 هزار بشكه و پتروشيمي برزويه با مصرف روزانه 120 هزار بشكه میعانات گازی از مصرف کنندگان عمده این پروژه پس از راه اندازی خواهند بود.

با احداث پالايشگاه سيراف و پالایشگاه میعانات گازی فرزانگان فارس نيكو، ميعانات گازي مورد نياز اين پالايشگاه ها نيز توسط این مخازن تامين خواهد شد.

آخرين اخبار|
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company