1396/06/08
پایان عمليات لوله گذاري خط اول طرح توسعه فاز 13

پایان عمليات لوله گذاري خط اول طرح توسعه فاز 13

مجری طرح توسعه فاز 13 پارس جنوبی از پایان عملیات لوله گذاری خط اول طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس؛ پیام معتمد با اشاره به آغاز عملیات لوله گذاری نخستین خط دریایی این طرح به طول 96 کیلومتر از 27 خرداد ماه سال جاری گفت: عملیات لوله گذاری این خط با جوشکاری 7755 شاخه لوله 32 اینچ و 7795 شاخه لوله 4 اینچ در مدت 75 روز کار در شرایط سخت دریا، امروز با موفقیت به پایان رسید.
مجری طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی مدیریت بحران شکستگی تر (Wet Buckle) پیش آمده در فاصله 1/4 کیلومتری ساحل را از مشخصه های بارز این پروژه عنوان کرد که با اجرای پروسیجرهای استاندارد و رفع عیوب کلیه دستگاههای شناور لوله گذار اوشنیک 5000 اصلاح شد.
وی تاکید کرد: این مهم در سایه کار تیمی کلیه گروه های درگیر عملیات شامل شرکت های نفت و گاز پارس، صنایع دریایی ایران (صدرا) و تأسیسات دریایی تنها در مدت 7 روز اجرا شد و این شناور مجدداً لوله گذاری را ادامه داد.
به گفته معتمد، با انجام عملیات لوله گذاری 6 کیلومتر خط 18 اینچ بین سکوهای B و D در ماه آتی و تکمیل فرآیندهای نهایی Post Lay Survey ، Free Span Correction ، نصب اسپول و ... برای هر دو خط اصلی و اقماری این طرح، ارسال یک میلیارد فوت مکعب گاز ترش از میدان مشترک به پالایشگاه خشکی در فاصله یکصد کیلومتری امکان پذیر خواهد شد.
این مقام مسئول در شرکت نفت و گاز پارس همچنین از انجام لوله گذاری خط دوم اصلی و اقماری طرح توسعه فاز 13 با توجه به قرارداد منعقد شده بین شرکتهای صدرا و تأسیسات دریایی تا پایان سال جاری خبر داد.
طرح توسعه فاز 13 جهت برداشت روزانه 56 میلیون متر مکعب گاز ترش از میدان مشترک پارس جنوبی و استحصال روزانه 50 میلیون متر مکعب گاز متان، 2900 تن گاز مایع (LPG)، 2750 تن اتان، 75 هزار بشکه میعانات گازی و 400 تن گوگرد طراحی شده است.


آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company