1396/06/29
هدف گذاري تكميل سه سكوي گازي پارس جنوبي در يارد صدرا تا پايان امسال

 هدف گذاري تكميل سه سكوي گازي پارس جنوبي در يارد صدرا تا پايان امسال

رئیس کنترل طرح های شرکت نفت و گاز پارس در جریان بازدید از روند ساخت 10 سکوی گازی پارس جنوبي در یارد شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) گفت: تا پایان سال جاری سه عرشه از بخش فراساحل فازهای 13، 14 و 22،23 و 24 پارس جنوبی آماده بارگیری و نصب در موقعیت مخزنی این فازها خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، سيد حسام الدين امیری اظهار كرد: در بازديد از مراحل ساخت سكوها و پالايشگاه اين طرح ها ، موارد مربوط به مطالبات کارگری ، بررسی مسائل مالی پیمانکاران و پيشرفت پروژه ها در بخش خشكي و فراساحل مورد ارزیابی قرار گرفت.

اميري از ایجاد حساب مشترک مالی ميان کارفرما و پیمانکاران فازهاي ١٣ و٢٢تا٢٤ پارس جنوبي به منظور ساماندهی و کنترل دقیق تر نحوه پرداخت مطالبات کارگری توسط پيمانكاران و تزریق منابع مالی به پروژه های مذکور خبر داد.

رئیس کنترل طرح های شرکت نفت و گاز پارس گفت : این حساب مشترک که با دستور هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران و رهنمود وزير محترم نفت ايجاد می شود، علاوه بر تسهیل در فرآیند پرداخت معوقات کارگری، امکان نظارت و کنترل دقيق تري را در این زمینه فراهم خواهد کرد.

به گفته امیری از طریق اين حساب مشترك، تزریق منابع مالی به پروژه ها به ویژه در بخش مطالبات کارگران شاغل در یارد صدرا و بخش پالایشگاه هاي خشکی طرح های مذکور بطور مستقیم به حساب پیمانکاران منظور می شود.

رئیس کنترل طرح های شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به پیشرفت قابل قبول روند ساخت سکوهای دریایی فازهای 13، 14 و 22تا 24 پارس جنوبی در یارد صدرا اظهار کرد: در حال حاضر پیشرفت های صورت گرفته به نسبت تامین منابع مالی ، روند مناسبی را طی می کند .
امیری تامین منابع مالی را از عوامل کلیدی استمرار پیشرفت این پروژه ها برشمرد و پیش بینی کرد که از هر کدام از فازهای ذکر شده تا پایان سال 96، حداقل یک عرشه آماده حمل و انتقال به موقعیت دریا شود.

به گفته وی در بخش خشکی طرح های فاز 13 و 22 تا 24 نیز تا پایان سال جاری علاوه بر راه اندازی واحدهای یوتیلیتی،یک ردیف شیرین سازی آماده بهره برداری مي شود.

رئیس کنترل طرح های شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به اولویت های جديد این شرکت در سال جاری، یاداور شد: با توجه به اینکه پنج طرح اولویت دار گازی در فروردین ماه امسال به بهره برداری رسمی رسیدند، فازهای 13، 14 و 22 تا 24 اولویت اصلی کارفرما در سال جاری به شمار می رود .

امیری همچنین در جریان بازدید از اسکله صادراتی ،خدماتی تنبک با اشاره به محوریت پیگیری مسائل اجرايي اين طرح، گفت که عمده منابع مالی این پروژه نیز تعین تکلیف شده و با توجه به فعال شدن جبهه های کاری، مقاوم سازی کیسون ها، احداث ساختمان های صنعتی و غیر صنعتی، زير سازه هاي بازوهاي بارگيري ال پي جي و ساخت سوله بارگیری گوگرد آغاز شده است.


آخرين اخبار

|
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company