1396/08/11
نهمین نمایشگاه سازندگان ایرانی تجهیزات صنعت نفت در اهواز آغاز به کار کرد

نهمین نمایشگاه سازندگان ایرانی تجهیزات صنعت نفت در اهواز آغاز به کار کرد

نهمین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت خوزستان امروز (پنجشنبه، 11 آبان‌ماه) در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی خوزستان در اهواز آغاز به‌کار کرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، حبیب الله بیطرف، معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت در آیین افتتاحیه این نمایشگاه ضمن تسلیت به خانواده‌های درگذشتگان حادثه رگ سفید، گفت: خانواده صنعت نفت به شرکت‌های وابسته به وزارت نفت و دولتی محدود نمی‌شود، بلکه مجموعه ظرفیت‌های مرتبط با صنعت نفت و گاز متشکل از کلیه صنعتگران، متخصصان، هیات‌ها، پیمانکاران، مشاوران، مراکز دانشگاهی و همه آنان که در عرصه صنعت نفت و گاز نقش‌آفرینی می‌کنند، از خانواده بزرگ صنعت نفت و گاز ایران هستند.
وی آشنایی متخصصان صنعت نفت با دستاوردهای یک سال اخیر سازندگان تجهیزات این صنعت را از جمله مزایای برگزاری این نمایشگاه عنوان کرد و افزود: باید بررسی شود شرکت‌کنندگان در نمایشگاه‌های ساخت تجهیزات داخلی نسبت به یک سال گذشته خود چه دستاوردهایی داشته‌اند.
معاون امور مهندسی پژوهش و فناوری وزارت نفت، حضور سازندگان تجهیزات صنعت نفت در عرصه بازارهای خارجی و صادرات را بعد مهم دیگر این نمایشگاه دانست و افزود: در کنار حضور و توانمندی سازندگان تجهیزات این نمایشگاه‌ها در بازار داخلی، حضور این شرکت‌ها در عرصه صادرات موضوع مهم دیگر است که می‌تواند نماد پویایی و پیشرفت شرکت‌های ایرانی باشد.
معاون وزیر نفت انتقال دیدگاه‌های سازندگان و شرکت‌کنندگان در نمایشگاه نفت به نمایندگان و مدیران استانی و ملی وزارت نفت را نتیجه بخش خواند
و خاطرنشان کرد: این نمایشگاه در استانی برگزار شد که صاحب صنایع گسترده‌ای است و ظرفیت‌های بسیاری در بخش ساخت و تولید در این استان متمرکز است.
بیطرف با اشاره پتانسیل های صنعت نفت و گاز کشور گفت: ۱۰ درصد ذخایر نفت جهانی به میزان ۱۵۷/۸ میلیارد بشکه و ۱۸ درصد ذخایر گاز جهان معادل ۳۴ هزار میلیارد مترمکعب ذخایر قابل استحصال در ایران وجود دارد.
وی افزود: همچنین پتانسیل تولید روزانه ۶ میلیون بشکه نفت خام از میادین نفتی سطح کشور و تولید سالانه ۴۰۰ میلیارد مترمکعب از ذخایر گاز طبیعی در ایران وجود دارد.
معاون امور مهندسی پژوهش و فناوری وزارت نفت با بیان اینکه ایران بزرگترین دارنده ذخایر طبیعی نفت و گاز جهان محسوب می‌شود گفت: در افق ۱۴۰۰ وزارت نفت، تولید روزانه ۴.۵ میلیون بشکه نفت، تولید روزانه ۹۵۰ بشکه میعانات گازی، تولید روزانه ۱ هزار و ۱۰۰ میلیون مترمکعب گاز طبیعی پیش‌بینی شده است که سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای تحقق این ارقام ۱۳۴ میلیارد دلار در بخش بالادستی و ۶۷ میلیارد دلار در پایین‌دستی صنعت نفت است.
بی‌طرف دستیابی به این ارقام را از برنامه‌های اساسی پیش روی وزارت نفت در چهار سال آینده عنوان کرد.
معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت همچنین با اشاره به تعریف بسته ۵ میلیارد دلاری قراردادهای EPCF با هدف حفظ و افزایش تولید میادین نفتی پیش بینی کرد اجرای این بسته از ابتدای سال ۹۸ آغاز شود.
در این نمایشگاه، شرکت نفت و گاز پارس با حضور در غرفه شرکت ملی نفت ایران دستاوردها و فرصت های همکاری مشترک با سازندگان داخلی تجهیزات صنعت نفت را درخصوص مگاپروژه ها و طرح‌های توسعه ای میدان مشترک پارس جنوبی برای تولیدکنندگان این صنعت معرفی می‌کند.
لازم به ذکر است نهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان تا چهاردهم ماه جاری پذیرای علاقه‌مندان این صنعت است.


آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company