1396/09/15
تولید آب DM در پالایشگاه فاز ۱۳ آغاز شد

تولید آب DM در پالایشگاه فاز ۱۳ آغاز شد

مجری طرح توسعه فاز ۱۳ از آغاز تولید آب DM در پالایشگاه فاز ۱۳ خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، پيام معتمد با اعلام خبر فوق افزود: در ادامه راه اندازی واحد‌های یوتیلیتی و با تلاش تیم پروژه این طرح خصوصا شرکت نیرپارس (گروه مپنا)٬ واحد ۱۲۷ جهت تولید آب DM امروز (۱۵ آذرماه) در مدار عملیاتی قرار گرفت.
پیام معتمد اضافه کرد: با راه اندازی این واحد چرخه دریافت آب خام٬ تولید آب DM و تولید بخار آب در پالایشگاه تکمیل شده و با دریافت پیوسته آب از آبگیر مشترک فازهای ۱۳و ۲۴_۲۲ راه اندازی پالایشگاه سرعت بیشتری خواهد گرفت.
به گفته این مقام مسئول با تولید آب DM در واحد ۱۲۷ تاکنون ۸ واحد یوتیلیتی از مجموع واحد‌های پالایشگاه طرح توسعه فاز ۱۳ راه اندازی شده است.
معتمد همچنین از تکمیل سیستمهای کنترل پالایشگاه حداکثر تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: با برنامه‌ریزی های فشرده انجام شده پیش بینی می‌شود تا قبل از پایان سال جاری با دریافت گاز ترش از فازهای ۸-۷-۶ و راه اندازی یک ردیف شیرین سازی٬ گاز تصفیه شده به خط لوله گاز سراسری تزریق شود.
طرح توسعه فاز ۱۳ جهت استخراج ۵۶ میلیون متر مکعب گاز ترش از میدان مشترک پارس جنوبی و استحصال روزانه ۵۰ میلیون مترمکعب گاز شیرین٬ ۲۷۵۰ تن اتان ٬ ۲۹۰۰ تن گاز مایع (LPG) ، هفتاد و پنج هزار بشکه میعانات گازی و ۴۰۰ تن گوگرد توسط کنسرسیومی متشکل از شرکت‌های پتروپایدار ایرانیان٬ مپنا و صدرا در دست اجرا است.


آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company