1396/10/06
تمركز بر نگهداشت توليد در پارس جنوبی، اولويت شركت نفت و گاز پارس در زمستان

تمركز بر نگهداشت توليد در پارس جنوبی، اولويت شركت نفت و گاز پارس در زمستان

مديرعامل شركت نفت و گاز پارس تمركز بر نگهداشت توليد گاز را اولويت اصلي اين شركت در زمستان امسال عنوان و تاكيدكرد: بايد همه توان مديريت عمليات و توليد با اين هدف هم راستا شود.

به گزارش روابط عمومی شركت نفت و گاز پارس، در نشستي با حضور مديرعامل، معاون عمليات و پشتيبانی و مديران ارشد توليد و عمليات، آخرين وضعيت عمليات توليد گاز از پارس جنوبی و اقدامات مربوط به توليد پايدار گاز در زمستان امسال بررسی شد.

مديرعامل شركت نفت و گاز پارس ضمن تقدير از تلاش كاركنان شاغل در معاونت عمليات و پشتيبانی و تبريك آغاز بيستمين سال تاسيس اين شركت، توليد حدود ٧٠ درصد از گاز كشور در پارس جنوبي را محصول خرد مشترك و تجربه جمعی مجموعه كاركنان اين شركت دانست و با تاكيد بر پيگيری مسائل پيش روی توسعه طرح ها و توليد در پارس جنوبي گفت كه تاكنون همه ی تلاش ها بر مبنای پيشبرد اهداف كلان كارفرما در اين دو حوزه بوده است.

محمد مشكين فام با اشاره به تمركز بر توليد حداكثری گاز از پارس جنوبی گفت: با توجه به افزايش مصرف گاز كشور در زمستان، در شرايط فعلی، نگهداشت توليد اولويت مديريت توليد و عمليات است و همه واحدهای مرتبط باید بر این هدف تمرکز کنند.

وی با بيان اينكه در حال حاضر تعداد اندكی از سكوهای در حال بهره برداری به مديريت توليد و عمليات واگذار نشده، با توجه به شناخت و تجربه چندين ساله كاركنان عمليات توليد، تحويل اين سكوها به كارفرما را عامل مهمی در اهتمام به رفع مسائل و چالش های محتمل دانست و بر شتاب در تحويل و تحول آن ها تاكيد كرد.

در اين جلسه، علاوه بر بررسی خدمات پشتيبانی از توليد و لجستيك هوايی، گزارشی از وضعيت توليد فعلی گاز، چاه های توليدی، تامين كالا و تجهيزات يدكی، خطوط لوله و سكوهای دريايی مطرح و بر شناسايی و رفع پانچ های احتمالی موجود در سكوها به منظور افزايش ضريب اطمينان توليد پايدار تاكيد شد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس در سفری دو روزه به عسلویه به همراه برخی از مدیران ارشد این شرکت روند پیشرفت طرح های در حال توسعه فازهای پارس جنوبی را بررسی کرد.

محمد مشکین فام در سلسله بازدیدهای خود از مراحل پیشرفت طرح های در حال احداث پارس جنوبی روز گذشته (سه شنبه، پنجم دی ماه) از طرح توسعه فازهای 13، 14، 22، 23 و 24، پروژه بندر خدماتی، صادراتی تنبک، پست برق 132 کیلوولتی منطقه پارس دو بازدید کرد.


وی در این بازدید، پس از بررسی بخش های مختلف پالایشگاه فازهای مذکور از سوی مجریان طرح های توسعه فازهای پارس جنوبی و پیمانکاران در جریان آخرین پیشرفت ها و تحولات طرح های در حال توسعه قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس در دومین روز سفر خود به عسلویه، امروز (چهارشنبه، ششم دی ماه) پس از حضور در جلسه با معاونت عملیات و پشتیبانی، از محل احداث طرح های نیروگاه سیکل ترکیبی و تأسیسات ذخیره سازی متمرکز میعانات گازی پارس جنوبی بازدید کرد.


آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company