1396/10/09
پیشرفت پالایشگاه طرح توسعه فاز 13 به 91 درصد رسید

پیشرفت پالایشگاه طرح توسعه فاز 13 به 91 درصد رسید

مجری طرح توسعه فاز 13 از پیشرفت 91 درصدی پروژه پالایشگاه طرح توسعه این فاز خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شركت نفت و گاز پارس، پیام معتمد در جریان بازدید مدیرعامل اين شركت از روند پیشرفت طرحهای پارس جنوبی با اعلام این خبر گفت: بر اساس مایلستون های راه اندازی پالایشگاه، Steam Out خطوط اصلی بخار در پایپراک واحد 160 از اول دیماه سال جاری آغاز شده است.
معتمد در خصوص برنامه های آتی پالایشگاه فاز 13 نیز گفت: در حال حاضر با تولید نرمال بخار از بویلر اول واحد 121، عملیات قلیایی شویی بویلر دوم نیز تا پایان هفته جاری به اتمام می رسد و از این پس هر دو بویلر A و B این واحد جهت ایجاد اطمینان از پایداری تولید بخار در مدار عملیاتی قرار خواهند گرفت.
به گفته مجری طرح توسعه فاز 13 طبق برنامه ریزی انجام شده و با توجه به پیشرفت عملیات پیش راه اندازی، هر سه هفته یک بویلر دیگر از این پالایشگاه به تولید خواهد رسید.
پیام معتمد با اشاره به اینکه در حال حاضر اوج فعالیتها در بخش ابزار دقیق پالایشگاه متمرکز شده است، گفت: هم اکنون تابلوهای هشت واحد سیستم کنترل در واحدهای مختلف پالایشگاه نصب و در مرحله Loop Check قرار گرفته اند.
وی ضمن تأکید بر استفاده از کلیه امکانات پیمانکاران توانمند داخلی و برنامه ریزی های فشرده برای تسریع در روند پیشرفت طرح توسعه فاز 13 پارس جنوبی خاطرنشان کرد: تا پایان بهمن ماه جاری سیستم کنترل کلیه واحد های فرآیندی مسیر تولید اولیه ،آماده بهره برداری خواهند شد.
معتمد اضافه کرد: در حال حاضر بیش از 6500 نفر نیروی انسانی ماهر در قالب 40 پیمانکار داخلی با تلاش شبانه روزی مشغول آماده سازی پالایشگاه برای راه اندازی حداقل یک ردیف شیرین سازی با گاز ترش فازهای 8-7-6 تا قبل از پایان زمستان سال جاری می باشند.


آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company