1396/10/18
بزرگترین پست فوق توزیع برق GIS خاورمیانه در پارس جنوبی،به بهره برداری می رسد

بزرگترین پست فوق توزیع برق GIS خاورمیانه در پارس جنوبی،به بهره برداری می رسد

مجری طرح های نیروگاهی و خطوط انتقال نیرو شرکت نفت و گاز پارس از عملیاتی شدن بزرگترین پست فوق توزیع برق GIS خاورمیانه در پارس جنوبی در اردیبهشت ماه سال 97 خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس محمد مهدی توسلی پور با اشاره به ساخت پست فوق توزیع برق منطقه پارس2 در زمینی به مساحت هفت هکتار گفت: این پست فوق توزیع برق شامل 23 بی (Bay) با سطوح ولتاژی 400 و 132 کیلوولت بوده و در نوع خود بزرگ ترین پست فوق توزیع برق GIS در خاورمیانه محسوب می شود.
توسلی پور به پیشرفت بیش از 80 درصدی پست فوق توزیع برق GIS پارس جنوبی اشاره کرد و درباره عملکرد این پست گفت: با بهره برداری از پست GIS منطقه پارس دو، برق دریافتی از خط انتقال400 کیلوولت با ورود به پست یاد شده، پس از تبدیل به سطح ولتاژ 132کیلوولت توسط 8 دستگاه ترانسفورماتورکاهنده، از طریق یک خط انتقال4مداره 132کیلوولت به طول 14کیلومتر در پالایشگاه های این منطقه توزیع خواهد شد.
مجری طرح های نیروگاهی و خطوط انتقال نیرو شرکت نفت و گاز پارس اظهار کرد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته عملیات انتقال برق به فازهای پارس2 از طریق خط انتقال دو مداره با ولتاژ ٤٠٠کیلوولت ارتباطی نیروگاه متمرکز پارس1 به پست برق GIS پارس٢ و به طول 68 کیلومتر صورت می پذیرد.
به گفته این مجری طرح درحال حاضر این خط400 کیلوولت و خط انتقال 132کیلوولت در منطقه پارس2 بطور کامل تکمیل و به بهره برداری رسیده است.
وی با بیان اینکه در مقطع فعلی و تا زمان راه اندازی پست GIS منطقه پارس2، برق مورد نیاز فازهای پالایشگاهی این منطقه به طور موقت با تغذیه برق 132کیلوولت بر روی خط400کیلوولت از نیروگاه گازی پارس1 تامین می شود، تصریح کرد: این خط 400کیلوولت دارای دو مدار و هر مدار با قابلیت انتقال 1000مگاوات توان برق است که در صورت اختلال در هر مدار، پایداری تولید برق از طریق مدار دیگر حفظ خواهد شد.
با بهره برداری از نیروگاه سیکل ترکیبی، ظرفیت تولید برق در نیروگاه گازی متمرکز و بخش سیکل ترکیبی به 1500 مگاوات می رسد و پست فوق توزیع یاد شده، با استفاده از ظرفیت این نیروگاه و از طریق خطوط انتقال ارتباطی مناطق دوگانه پارس جنوبی، برق را در مجتمع های پالایشگاهی واقع در منطقه پارس دو توزیع خواهد کرد.


آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company