1396/11/02
بازدید وزیر نفت و اعضای کمیسیون انرژی مجلس از طرح های توسعه پارس جنوبی

بازدید وزیر نفت و اعضای کمیسیون انرژی مجلس از طرح های توسعه پارس جنوبی

وزیر نفت به همراه رئیس و اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی صبح امروز با حضور در عسلویه از طرح های توسعه پارس جنوبی بازدید کردند

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس؛ در جریان این سفر که مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس و مدیران و مجریان این شرکت نیزحضور داشتند، ضمن بازدید از پالایشگاه های طرح های توسعه فازهای ۲۲-۲۴ ، ۱۳ و ۱۴ ، نشست مشترک وزیر نفت و اعضای کمیسون انرژی مجلس شورای اسلامی با مدیرعامل و مدیران شرکت نفت و گاز پارس و همچنین و مجریان و پیکاناران پارس جنوبی در پالایشگاه فاز۱۳ پارس جنوبی برگزار شد.

در این نشست محمد مشکین فام مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از ۷۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری انجام شده در پارس جنوبی و برداشت روزانه ۵۵۵ میلیون مترمکعب گاز از این میدان مشترک خبر داد.

بیژن زنگنه وزیر نفت نیز تولید واقعی از ۱۱ فاز پارس جنوبی در دولت یازدهم و تکمیل ۵ فاز دیگر پارس جنوبی در سال ۹۷ را افتخار بزرگی برای دولت تدبیر و امید دانست.

در ادامه این نشست، فریدون حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، پارس جنوبی را نتیجه تلاش تمامی کارکنان زحمتکش صنعت نفت دانست که باعث غرور و افتخار ایرانیان است.

وی با اشاره به ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار سرمایه برای تکمیل فازهای ۱۳، ۱۴ و ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی، سهم ۱۴,۵ درصدی شرکت ملی نفت ایران از پالایشگاه‌های داخلی را حق مسلم این شرکت دانست.


آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company