1396/11/03
حضور شركت نفت و گاز پارس در چهاردهمین نمایشگاه نفت و انرژی کیش

حضور شركت نفت و گاز پارس در چهاردهمین نمایشگاه نفت و انرژی کیش

چهاردهمین نمایشگاه بین المللی نفت و انرژی کیش با حضور معاون وزیر نفت بعدازظهر روز گذشته (دوشنبه، دوم بهمن‌ماه) در جزیره کیش آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، حبیب الله بی طرف، معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری در آیین گشایش این نمایشگاه گفت: استمرار برگزاری نمایشگاه ها موجب ایجاد روند رو به رشد خواهد شد و شرکت کنندگان در این نمایشگاه می توانند رشد هر ساله خود را نسبت به سال گذشته حس کنند و با استفاده از همفکری و همدلی سایر شرکای خود روند رشد و تعالی را طی کنند.

معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت با اشاره به سهم 9 درصدی کشور از ذخایر جهانی نفت و سهم 18 درصدی ذخایر گازی جهان گفت: ایران از توان تولید روزانه 6 میلیون بشکه نفت خام و برداشت سالانه حدود 400 میلیارد مترمکعب گاز طبیعی برخوردار است که این رقم قابل توجهی از سهم انرژی جهانی به حساب می آید.

بیطرف افزود: ایران دارنده ساختارهای توسعه یافته نفت و گاز طبیعی است و اگر مجموع ذخایر نفت و گاز را محاسبه کنیم، در موقعیت اول جهانی قرار گرفته ایم.

وی با مقایسه میزان ذخایر و تولید نفت و گاز کشور گفت: ایران 9 درصد ذخایر نفت جهانی را در اختیار دارد، اما 4 درصد از تولید نفت خام جهان را به عهده دارد که می توان به سهم بیشتری از این میزان دست یافت.

معاون وزیر نفت همچنین به سهم 18 درصدی ذخایر گازی کشور اشاره کرد و گفت: با این حال تنها 5 درصد از سهم تولید گاز جهان را در اختیار داریم که نشان می دهد جایگاه مان را باید ارتقا دهیم.

وی با اشاره به برنامه افزایش تولید نفت خام به 4/5 میلیون بشکه در روز تا پایان برنامه ششم توسعه، اظهار کرد: در این برنامه پیش بینی شده است ظرفیت برداشت میعانات گازی به 950 هزار بشکه در روز و ظرفیت برداشت گاز طبیعی به 1100 میلیون مترمکعب در روز افزایش یابد.

شایان ذکر است شرکت نفت و گاز پارس به عنوان توسعه دهنده مگاپروژه های میدان گازی مشترک پارس جنوبی، به همراه نمایندگانی از شرکت های تابعه حاضر در غرفه شرکت ملی نفت ایران ، آخرین دستاوردها و فرصت های سرمایه گذاری در میادین تحت راهبری خود را به پیمانکاران و بازدیدکنندگان از این نمایشگاه معرفی می کند.

چهاردهمین نمایشگاه بین المللی نفت و انرژی کیش با حضور نمایندگانی از کشورهای آلمان، ارمنستان، اسکاتلند، سوئد، کره جنوبی، آفریقای جنوبی، چین، گرجستان، ایتالیا، فرانسه، سوئیس، روسیه، اتریش، امارات متحده عربی و عراق تا پنجم دی ماه در کیش دایر است.


آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company