1397/01/02
توليد از طرح توسعه لايه نفتي پارس جنوبي با فناوري بالا صورت مي گيرد

توليد از طرح توسعه لايه نفتي پارس جنوبي با فناوري بالا صورت مي گيرد

مدير عامل شركت ملي نفت ايران در ادامه سفر نوروزي خود به عسلويه بهمراه مديرعامل شركت نفت و گاز پارس، در جريان بازديد از طرح توسعه لايه نفتي و گازي پارس جنوبي گفت: توسعه و توليد از لايه نفتي پارس جنوبي توسط شناور پالايشي FPSO، براي اولين بار در ايران و با همراهي فناوري بالا صورت مي گيرد.

به گزارش روابط عمومي شركت نفت و گاز پارس علي كاردر  در نخستین سالروز آغاز برداشت نفت از لایه نفتی پارس جنوبی، باحضور در كشتي پالايشگر نفتي FPSO مستقر در لايه نفتي و طي بازديد ميداني از اين كشتي ، از تاسيسات پالايشي و فرايند برداشت و صادرات نفت از اين حوزه پارس جنوبي ديدن كرد.

كاردر  با ياداوري افتتاح رسمي فاز اول بهره برداري از این طرح  در سال گذشته ، گفت: فرايند برداشت ، پالايش و صادرات نفت از لايه نفتي پارس جنوبي توسط يك شناور پالايشي و با همراهي فناوري بالا براي نخستين بار در منطقه و در ميدان مشترك پارس جنوبي صورت مي گيرد، از اين رو در آغاز سال نو ضمن بازديد از اين فرايند با همكاران صنعت گر خود در شناور FPSO ديداري داشتيم .

وي با تاكيد بر اهميت حوزه توسعه صنايع بالادستي در شركت ملي نفت ايران، به نقش مهم شركت نفت و گاز پارس به عنوان يكي از قطب هاي پيشبرد اين نقش اشاره كرد و افزود: اين شركت به دليل سابقه طولاني در زمينه اجراي طرح هاي توسعه اي توانسته است در حوزه راهبري طرح هاي EPC موفق عمل كند.

مديرعامل شركت ملي نفت ايران درباره اهميت توسعه ميادين مشترك براي كشور و ضرورت توجه به اين ميادين از سوي مقامات عالي كشور گفت:  به دليل اين حسن توجه و اهميت تولید انرژي مصرفي كشور، تلاش بسياري در زمينه تامين منابع مالي و شتاب در اجراي طرح هاي بالادستي صنعت نفت صورت گرفت كه خوشبختانه هم اكنون شاهد اجراي مراحل پاياني طرح هاي در حال توسعه پارس جنوبي هستيم.

مديرعامل شركت ملي نفت ايران همچنين در ادامه بازديد از منطقه عملياتي پارس جنوبي و باهدف ديدار با كاركنان سكوهاي دريايي مديريت عمليات توليد، در جمع كاركنان سكوي SPQ1 حضور يافت .

كاردر با حضور در جلسه تشريح وضعيت عمليات توليد سكوهاي دريايي، گزارشي از ميزان توليد در سال گذشته، وضعيت تعميرات و نگهداري تاسيسات و چالش هاي پيرامون منابع انساني كاركنان شاغل در سكوها از سوي رئيس عمليات توليد سكوي فاز يك دريافت كرد.

وي ضمن تبريك آغاز سال نو به كاركنان عمليات توليد سكوهاي گازی پارس جنوبي ، تامين پايدار و بدون توقف گاز از ميدان مشترك را بسيار مهم توصيف كرد و افزود: كار و تلاش شما كاركنان ، جهادگونه و داراي ابعاد معنوي بالا است و قدرداني زباني در مقابل اين كار عظيم ناچيز است.

در ادامه مديرعامل شركت نفت و گاز پارس نيز ضمن تبريك سال نو ، از تلاش كاركنان سكوهاي دريايي و نقش آنها در تامين ٧٠ درصد از گاز مصرفي كشور قدرداني كرد.
بازگشت به آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company