1397/01/23
بازدید مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس از طرح های پارس جنوبی

بازدید مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس از طرح های پارس جنوبی

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس در سفری دو روزه به عسلویه و بوشهر از مراحل پیشرفت طرح های توسعه پارس جنوبی و ساخت عرشه های دریایی یارد صدرا بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، محمد مشکین فام روز گذشته (چهارشنبه، 22 فروردین 97) به همراه مجریان، مدیران و پیمانکاران طرح های در حال اجرای پارس جنوبی با حضور در فازهای 13، 14 و 24-22 پارس جنوبی، در جریان آخرین جزئیات ساخت و راه اندازی طرحهای توسعه پارس جنوبی قرار گرفت.

وی در دومین روز سفر خود با حضور در یارد شرکت صنایع دریایی ایران (صدرا) از روند پیشرفت ساخت سکوهای دریایی طرح های توسعه پارس جنوبی بازدید کرد. هم اکنون ساخت ده عرشه دریایی فازهای 13، 14 و 22-24 پارس جنوبی در این شرکت در حال ساخت و از پیشرفت قابل ملاحظه ای برخوردار است، به طوری که سکوی دریایی 22، اسفندماه سال گذشته بارگیری شد و در مراحل نهایی مهاربندی قرار دارد. همچنین سکوی 24A به زودی آماده بارگیری و نصب در آبهای خلیج فارس می شود.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس، در این بازدید بر سرعت بخشی به روند اجرای کار و بکارگیری نیروهای متخصص برای بهره برداری هرچه سریعتر از فازهای باقی مانده میدان مشترک پارس جنوبی تأکید کرد و گفت: سال 97، سالی پرکار برای صنعت نفت ایران و بخصوص شرکت نفت و گاز پارس خواهد بود و همه دست اندرکاران طرح های باقی مانده پارس جنوبی باید تلاش کنند تا با توان و استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود، بهره برداری از این طرح ها را به نتیجه برسانند. مشکین فام خواستار تمرکز بر مدیریت پروژه به منظور کاهش هزینه و زمان اجرای طرح های توسعه پارس جنوبی شد و گفت: همه تلاش مان را به کار بسته ایم تا مشکالات پیش روی پیمانکاران را برطرف کنیم.

وی مراحل پیشرفت در توسعه این فازها را قابل قبول ارزیابی کرد و گفت: در سال گذشته تلاش زیادی صورت گرفت و امسال نیز باید در مسیر توسعه کشور گامهای موثری برداشته شود. مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس پیش بینی کرد با تکمیل فاز اول زنجیره تولید هر یک از فازهای 13، 14 و 22-24 پارس جنوبی در نیمه اول سال 97،در مجموع شاهد برداشت روزانه سه میلیارد فوت مکعب گاز (معادل 84 میلیون مترمکعب) از میدان مشترک پارس جنوبی باشیم.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد تا ابتدای سال 98 زنجیره دوم تولید طرحهای در حال توسعه میدان مشترک پارس جنوبی تکمیل و محقق شود.

از ابتدای توسعه میدان مشترک پارس جنوبی تا کنون 72 میلیارد دلار در این میدان سرمایه گذاری شده است و پیش بینی می شود این رقم به 87 میلیارد دلار افزایش یابد. در حال حاضر 70 درصد گاز مصرفی کشور از پارس جنوبی تأمین می شود که با تولید روزانه نفت خام کشور برابری می‌کند.


آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company