1397/02/12
رعایت زمان‌بندی و نظارت کارفرما؛ دو فاکتور کلیدی دستیابی به اهداف توسعه در پارس جنوبی

رعایت زمان‌بندی و نظارت کارفرما؛ دو فاکتور کلیدی دستیابی به اهداف توسعه در پارس جنوبی

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران رعایت کامل برنامه زمانبندی و نظارت دقیق شرکت نفت و گاز پارس را دو عامل مهم در دستیابی به اهداف طرح‌های در حال توسعه پارس جنوبی عنوان کرد.

به گزارش شرکت نفت و گاز پارس، غلامرضا منوچهری، معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت در امور مهندسی و توسعه صبح امروز (چهارشنبه، 12 اردیبهشت) با حضور در منطقه عسلویه از روند پیشرفت طرح‌های در حال توسعه پارس جنوبی بازدید کرد.

در این بازدید که با حضور محمد مشکین‌فام، مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس، مجریان فازهای 13، 14 و 22-24 پارس جنوبی، مدیران ارشد شرکت‌های پیمانکار و روسای بخش‌های مختلف صورت گرفت؛ گزارشی از آخرین وضعیت طرح‌های توسعه پارس جنوبی در بخش خشکی و فراساحل ارائه شد.

معاون امور مهندسی و توسعه شرکت ملی نفت ایران در بازدید از پالایشگاه‌های فاز 22، 13، 14 و خط لوله بین فازهای 12 و 14، گزارش فعالیت‌های در حال انجام و روند اجرای طرح‌ها را دریافت و مورد ارزیابی قرار داد.

منوچهری در حاشیه این بازدید ضمن قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته در بخش‌های مختلف پروژه‌های پارس جنوبی، با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی دقیق و همکاری منسجم و یکپارچه شرکت‌های پیمانکار با شرکت نفت و گاز پارس به عنوان کارفرمای این پروژه‌ها اظهار کرد: سال پیش رو، سال پرکاری برای شرکت نفت و گاز پارس و کارکنان صنعت نفت در پارس جنوبی خواهد بود و با توجه به فشردگی و حجم بالای کار، دستیابی به تعهدات طرح‌های توسعه پارس جنوبی نیازمند رعایت کامل برنامه زمان‌بندی و نظارت دقیق کارفرما بر مراحل مختلف اجرای پروژه‌هاست.

بر اساس این گزارش، پیش‌بینی می‌شود با بهره‌برداری از فاز اول زنجیره تولید هر یک از فازهای 13، 14 و 22-24 پارس جنوبی در نیمه اول سال جاری، در مجموع روزانه سه میلیارد فوت مکعب گاز (معادل 84 میلیون مترمکعب) به ظرفیت برداشت گاز از میدان مشترک پارس‌جنوبی افزوده شود.

آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company