1397/02/16
وزیر نفت در نمایشگاه بین المللی نفت تهران: سال 97، سال درخشان پارس جنوبی است

وزیر نفت در نمایشگاه بین المللی نفت تهران: سال 97، سال درخشان پارس جنوبی است

وزیر نفت در آیین گشایش بیست و سومین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت، گاز و پتروشیمی تهران اظهار داشت: سال 97، سال درخشانی برای پارس جنوبی خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، بیست و سومین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت، گاز و پتروشیمی تهران، از امروز (یکشنبه، 16 اردیبهشت 97) در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار کرد.

در آیین گشایش این نمایشگاه بیژن زنگنه، وزیر نفت سال 97 را سالی درخشان برای طرح های توسعه پارس جنوبی عنوان کرد و گفت: تا پایان سال جاری بخش دریایی 6 فاز باقی مانده پارس جنوبی شامل طرح توسعه فازهای 13، 14، 22 و 24 پارس جنوبی که هر کدام معادل 2 فاز استاندارد هستند به اتمام می رسد.
زنگنه درخصوص بخش خشکی و تأسیسات پالایشگاهی پارس جنوبی نیز گفت: بخش خشکی 4 فاز پارس جنوبی تا پایان سال به بهره برداری می رسد و در این میدان مشترک کماکان برداشتی متناسب نسبت به همسایه قطری خواهیم داشت.

وزیر نفت توسعه صنعت نفت کشور را نیازمند 200 میلیارد دلار سرمایه گذاری دانست و اظهار کرد: بخش مهمی از این منابع باید از سرمایه گذاری خارجی تأمین شود.
وی با اشاره به پیشرانی صنعت نفت در اقتصاد کشور بیان کرد: صنعت نفت نه تنها از حیث درآمدهای نفتی و تزریق آن به بودجه، بلکه از نظر اشتغالزایی و ایجاد حرکت در اقتصاد نیز می تواند پیشران اقتصاد کشور باشد، در صورتی که برای صنعتگران داخلی تقاضا ایجاد شود.
بیژن زنگنه پیش نیاز ایجاد تقاضا را نیازمند تأمین منابع مطمئن و قابل اتکا برای سرمایه گذاری برشمرد و افزود: شروع طرح هایی که منابع لازم برای اجرای آن پیش بینی نشده موجب ورشکستگی پیمانکاران و عملکرد ناموفق کارفرما خواهد شد.

بر اساس این گزارش، در نمایشگاه امسال که با حضور نمایندگانی از بیش از 38 کشور جهان برگزار می شود، فرصت های سرمایه گذاری در صنعت نفت و گاز کشور پیش روی سرمایه گذاران داخلی و خارجی قرار می گیرد.
شرکت نفت و گاز پارس نیز که متولی توسعه میدان عظیم گازی پارس جنوبی در بخش بالادستی صنعت نفت و از شرکتهای زیرمجموعه شرکت ملی نفت ایران محسوب می شود، به همراه نمایندگانی از شرکت های تابعه در غرفه شرکت ملی نفت ایران، فرصت حضور و سرمایه گذاری مشترک در میادین تحت راهبری خود را به علاقمندان این صنعت معرفی می کند.
بیست و سومین نمایشگاه بین المللی نفت تهران که از نظر وسعت و تعداد شرکت کنندگان نخستین نمایشگاه در سطح خاورمیانه به شمار می رود، روز چهارشنبه هفته جاری (19 اردیبهشت) به کار خود پایان می دهد.
آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company