1397/02/17
قرارداد توسعه میدان فرزاد بی به زودی منعقد می شود

قرارداد توسعه میدان فرزاد بی به زودی منعقد می شود

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از انعقاد قرارداد با هند به منظور توسعه میدان گازی فرزاد بی در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، غلامرضا منوچهری، معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران در نشست خبری که امروز (دوشنبه، 17 اردیبهشت) در حاشیه بیست و سومین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برگزار شد از پیشرفت مذاکرات با شرکت «او.ان.جی.سی» هند برای توسعه میدان گازی «فرزاد بی» خبر داد و گفت: پیش بینی می شود تا پنج ماه آینده قرارداد توسعه این میدان امضا شود.
وی درباره عملکرد توتال در قرارداد فاز 11 پارس جنوبی اظهار داشت: توتال مناقصات مربوط به بخش ساخت سکوها، جکت ها و خطوط لوله را برگزار کرده و نتیجه آن را به شرکت کارفرما (شرکت ملی نفت ایران) ارائه کرده است تا بررسی های لازم انجام شود.
منوچهری به توسعه طرح های پارس جنوبی هم اشاره کرد و با بیان اینکه نخستین سکوی دریایی فاز 14 پارس جنوبی با ظرفیت برداشت روزانه 500 میلیون مترمکعب گاز ترش به مدار تولید آمده است، افزود: به زودی دومین سکوی این فاز نیز به برداشت روزانه 500 میلیون مترمکعب گاز خواهد رسید.
معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: علیرغم اظهارات مقام عالی وزارت نفت مبنی بر توسعه کامل 4 فاز استاندارد پارس جنوبی پیش بینی ما این است که 5 فاز پارس جنوبی تا پایان امسال به بهره برداری کامل می رسد و افزایش 200 هزار بشکه ای میعانات گازی را به دنبال خواهد داشت.
معاون مهندسی و توسعه شرکت ملی نفت ایران درمورد علل تأخیر در توسعه فاز دوم لایه های نفتی پارس جنوبی نیز اظهار داشت: شرکت مرسک به دلیل واگذاری به شرکت توتال از صحنه مذاکرات کنار رفت و به دلیل ساختار بسیار پیچیده ای که لایه های نفتی پارس جنوبی از لحاظ افزایش تولید و ریکاوردی دارد، به دنبال پیمانکار ذیصلاح برای توسعه آن هستیم.


آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company