1397/04/04
استقرار سیستم مدیریت دارایی های فیزیکی شرکت نفت و گاز پارس تا پایان سال آینده

استقرار سیستم مدیریت دارایی های فیزیکی شرکت نفت و گاز پارس تا پایان سال آینده

مدیر تولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس از استقرار سیستم یکپارچه مدیریت دارایی های فیزیکی این شرکت تا پایان سال آینده خبر داد و گفت: تا پایان سه ماهه دوم سال جاری، مشاور واجد صلاحیت در این زمینه انتخاب می شود.
علیرضا عبادی امروز (دوشنبه، 4 تیرماه 1397) در میزگرد تخصصی فرصتها و چالش های استقرار مدیریت یکپارچگی دارایی ها در صنعت نفت که در هتل اسپیناس پالاس تهران برگزار شد، ضمن معرفی مختصر حوزه های تحت راهبری شرکت نفت و گاز پارس، اظهار داشت: مأموریت دوگانه توسعه و بهره برداری از مگاپروژه های پارس جنوبی و تأمین 70 درصد تولید گاز کشور، مسئولیت این شرکت را دوچندان کرده است.
مدیر تولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس دارایی های اصلی شرکت نفت و گاز پارس در بخش فراساحل را مخزن گازی پارس جنوبی، چاههای حفاری شده و سکوهای گازی نصب شده در طول دوره توسعه و بهره برداری از این میدان عنوان کرد و افزود: از مجموع 390 چاهی که مقرر است در این میدان به بهره برداری برسد، تا کنون 263 حلقه چاه حفاری و وارد مدار تولید شده است و پیش بینی می شود با برنامه ریزی های صورت گرفته کل چاههای درنظر گرفته تا دو سال آینده به بهره برداری کامل برسد.
وی با اشاره به 41 سکوی تعریف شده در فازهای 24 گانه پارس جنوبی، اظهار کرد: تا کنون 28 سکوی دریایی به بهره برداری رسیده و از این تعداد 26 سکوی گازی در اختیار مدیریت بهره برداری قرار گرفته است.
به گفته عبادی، تا پایان سال جاری 10 سکوی گازی دیگر به بهره برداری خواهد رسید.
مدیر تولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس عمده چالش های پیش روی این شرکت را مأموریت دوگانه در بخش های توسعه و ساخت و بهره برداری، انتقال چالش های طرح های توسعه ای به بخش تولید، پانچ های بلااقدام، تأمین لوازم یدکی، مدارک فنی و کمبود نقدینگی پیمانکاران عنوان کرد.
مدیر تولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس اجرای فعالیت های بازرسی از خطوط لوله دریایی پارس جنوبی را از نخستین گامهای این شرکت در اجرای فرآیندهای مدیریت یکپارچگی دارایی های صنعت نفت برشمرد و خاطرنشان کرد: این شرکت در برنامه های آتی خود در نظر دارد در سه ماهه دوم سال جاری، با انتخاب مشاور واجد صلاحیت، انجام ارزیابی و (Gap Analyze) و متعاقبا تهیه (Road Map) در پاییز امسال، سیستم مدیریت یکپارچگی دارایی های فیزیکی این شرکت را تا پایان سال آینده پیاده سازی کند.
عبادی با اشاره به نوظهور بودن و عدم وجود تجربه کافی در این زمینه عنوان کرد: علاوه بر این تحریم ها و عدم حضور برخی از شرکت های بین المللی در ایران و عدم وجود قوانین الزام آور زیست محیطی مدیریت یکپارچه دارایی های فیزیکی در صنعت نفت و گاز را با چالش هایی مواجه کرده است.


آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company