1397/07/24
توسعه طرح‌هاي پارس جنوبي نياز به خارج ندارد

توسعه طرح‌هاي پارس جنوبي نياز به خارج ندارد

وزير نفت توسعه طرح‌هاي پارس جنوبي را بي‌نياز به خارج كشور عنوان كرد و افزود: تا پايان سال جاري با به مدار آمدن سه فاز پارس جنوبي 80 ميليون مترمكعب به ظرفيت برداشت روزانه گاز كشور افزوده مي‌شود.

به گزارش روابط‌عمومي شركت نفت و گاز پارس، بيژن نامدار زنگنه، صبح امروز (سه‌شنبه، 24 مهر 97) در آيين گشايش چهارمین کنگره راهبردی و نمایشگاه نفت و نیرو كه در سالن همايش‌هاي بين‌المللي صدا و سيما برگزار شد، گفت: خوشبختانه در بخش طرح‌هاي گازي پارس جنوبی) چندان نیاز قابل ذکری به خارج از کشور نداریم.
بيژن زنگنه با يادآوري اينكه تا كنون 21 فاز از طرح‌هاي پارس‌جنوبي به بهره‌برداري رسيده است، گفت: تا پایان امسال سه فاز جديد پارس جنوبی به مدار توليد مي‌آيد و سه فاز دیگر برای سال آینده به بهره‌برداري خواهد رسيد.
وي ظرفيت برداشت روزانه هر يك از اين فازها را 1 ميليارد فوت مكعب عنوان كرد و افزود: به اين ترتيب براي زمستان امسال به ظرفيت توليد روزانه گاز كشور 80 ميليون مترمكعب گاز ترش افزوده مي‌شود.
وزير نفت ايجاد تحرك در اقتصاد را نيازمند زنده نگه داشتن جريان توسعه در صنعت نفت دانست و يكي از روش‌هاي آن را اجراي طرح‌هاي نگهداشت و افزايش توان توليد از طريق عقد قراردادهاي EPC و EPD عنوان كرد و گفت: اجراي اين طرح‌ها نيازمند سرمايه‌گذاري 6ميليارد دلاري است كه از منابع داخلي تأمين مي‌شود و مناقصات آن تا پايان ماه آينده برگزار خواهد شد.
شايان ذكر است، چهارمین کنگره راهبردی و نمایشگاه نفت و نیرو صبح امروز با حضور بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت، علی کاردر مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و مدیران ارشد بخش‌هاي ‌خصوصی و دولتی صنعت نفت و نیرو در مرکز همایش‌های بين‌المللي صدا و سیما آغاز به‌کار کرد و تا چهارشنبه (26 مهرماه) ادامه دارد.


آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company