1397/09/07
تشریح اهم فعالیتهای ایمنی در طرحهای در حال توسعه پارس جنوبی

تشریح اهم فعالیتهای ایمنی در طرحهای در حال توسعه پارس جنوبی

مدیر کل بهداشت، ایمنی، محیط زیست و پدافند غیر عامل وزارت نفت و هیات همراه از پروژه های در حال ساخت پارس جنوبی بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، مدیر کل بهداشت، ايمني و محيط زيست و پدافند غيرعامل وزارت نفت، مدیر بهداشت، ايمني و محيط زيست و پدافند غيرعامل شرکت ملی نفت، معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل و هیات همراه برای بازدید از طرحهای در حال توسعه پارس جنوبی صبح روز سه شنبه 97/9/6 وارد عسلویه شدند.

در طول بازدید و جلسه ای که در فاز 13 برگزار شد. رئيس بهداشت، ايمني و محيط زيست و پدافند غيرعامل شرکت نفت و گاز پارس به تشریح اهم فعالیتهای صورت گرفته توسط این مدیریت در اجرای طرحهای در حال ساخت شرکت نفت و گاز پارس پرداخت.

مظاهر انصاری با اشاره به دستورالعملهای ابلاغی وزارت نفت در راستای راه انداری ایمن پالایشگاهها، تمرکز بر رعایت دقیق الزامات ایمنی در فازهای در حال توسعه، اعلام کرد: برقراری ارتباط نزدیک و مستمر با حوزه های کارفرمایی و پیمانکاری در بخشهای مختلف دریا و خشکی از اولویتهای اصلی این مدیریت بوده و در دستور کار قرار گرفته است.

وی همچنین به بازنگری سیستمهای ایمنی و آتش نشانی پالایشگاههای پارس جنوبی مطابق دستور وزیر نفت اشاره کرد و گفت: با توجه به درس آموخته های حوادث، پروژه ارتقای سیستم های ایمنی و آتش نشانی یکی از پروژه های فعال می باشد که با همکاری مدیریت مهندسی و ساختمان و مدیریت HSE شرکت نفت و گاز پارس توسط شرکت مشاور بین المللی ایتالیایی ایکارو در حال انجام است.

انصاری با بیان برنامه های در دست اقدام در حوزه محیط زیست و بهبود کیفیت هوای منطقه پارس جنوبی از تجهیز پالایشگاههای پارس جنوبی به پکیج استحصال گازهای ارسالی به فلر (FGRU) خبر داد و گفت: با تجهیز پالایشگاهها به این سیستم مقدار گازهای ارسال شده به فلر و سوزاندن آنها کاهش می یابد که این فرایند به بهبود هوای منطقه عملیاتی پارس جنوبی کمک خواهد کرد.

رئيس بهداشت، ايمني و محيط زيست و پدافند غيرعامل شركت نفت و گاز پارس همچنین ادامه داد:بهبود وضعیت و ارتقا واحدهای تصفیه پساب پالایشگاههای پارس جنوبی از جمله پروژه های تعریف شده در حوزه محیط زیست می باشد که در حال حاضر با استفاده از مشاوران داخلی و خارجی در حال انجام است.علاوه بر این، پروژه واحد مرکاپتان زدایی (DMC) هم در شرف اقدام است که با راه اندازی آن گام موثری در راستای ارتقای موارد زیست محیطی برداشته خواهد شد.

در پایان مدیر بهداشت، ايمني و محيط زيست و پدافند غيرعامل وزارت نفت، از اقدامات انجام شده در شرکت نفت و گاز پارس ابراز خرسندی کرد و تاکید کرد: هرجا مدیریت ارشد سازمان و مدیران پروژه ها از HSE حمایت کرده اند موفقیتهای بیشتری حاصل شده است.مدیرکل بهداشت، ايمني و محيط زيست و پدافند غيرعامل شرکت ملی نفت هم ضمن اشاره به بازدیدهای میدانی و ممیزی های صورت گرفته توسط کارشناسان شرکت ملی نفت از پروژه های در حال توسعه پارس جنوبی، از فعالیتهای موثر و اقدامات اصلاحی انجام شده در شرکت نفت و گاز پارس تشکر کرد و خواستار ادامه فعالیتها در این زمینه شد.آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company