1397/10/03
نخستین واحد بازیافت گوگرد فاز 13 راه اندازی شد

نخستین واحد بازیافت گوگرد فاز 13 راه اندازی شد

با هدف جلوگیری از سوزاندن گازهای اسیدی در مشعل‌های پالایشگاه، نخستین واحد بازیافت گوگرد فاز 13 در مدار بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، مجری طرح توسعه فاز 13 پارس جنوبی با اعلام این خبر گفت: ردیف اول واحد 108 بازیافت گوگرد پالایشگاه فاز 13 با تلاش شبانه‌روزی نیروهای متخصص در بخش کارفرمایی و پیمانکار این بخش شرکت نیرپارس (گروه مپنا) عملیاتی شد و با ارسال ۶ تن بر ساعت گاز اسیدی به کوره واکنش در مدار تولید قرار گرفت.
پیام معتمد با بیان اینکه واحد بازیافت گوگرد یکی از واحدهای مهم زیست‌محیطی در طرح‌های پالایشگاهی به شمار می‌رود و در فاز ۱۳ با برنامه‌ریزی مناسب به همراه ردیف‌های شیرین‌سازی گاز به بهره‌برداری رسیده افزود: هم‌اکنون گاز اسیدی ردیف‌های اول و دوم شیرین‌سازی پالایشگاه فاز 13 به مقدار 25 تن بر ساعت با غلظت 20درصد سولفید هیدروژن به واحد 108 بازیافت گوگرد این پالایشگاه ارسال می‌شود.
به گفته مجری طرح توسعه فاز 13، گوگرد استحصال شده از این واحد نقش بسیار مهمی در حذف آثار مخرب زیست‌محیطی و کاهش آلودگی هوا ایفا می‌کند.
وی افزود: با تکمیل واحدهای بازیافت گوگرد پالایشگاه فاز 13، ظرفیت تولید گوگرد در این پالایشگاه به حداکثر ۴۰۰ تن در روز افزایش می‌یابد.

به گزارش شركت نفت و گاز پارس، طرح توسعه فاز ١٣ به منظور برداشت روزانه ٥٦ ميليون متر مكعب گاز غنی از ميدان پارس‌جنوبی طراحی شده و با اتمام توسعه آن روزانه ٥٠ ميليون متر مكعب گاز شيرين، ٧٥ هزار بشكه ميعانات گازی، ٤٠٠ تن گوگرد و سالانه يك ميليون تن اتان و يك ميليون تن پروپان و بوتان، توليد خواهد شد.


آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company