1397/12/11
اولويت هاي كاري شركت نفت و گاز پارس در سال ٩٨ تشريح شد

اولويت هاي كاري شركت نفت و گاز پارس در سال ٩٨ تشريح شد

مديرعامل شركت نفت و گاز پارس با تشريح اولويت هاي كاري اين شركت در سال ٩٨ گفت: فاز 14 پارس جنوبی، میدان های گازي فرزاد و کیش و طرح نگهداشت توليد در اولویت های توسعه و اجرا قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، محمد مشکین فام اظهار كرد: با توجه به مراحل پایانی کار توسعه فازهای 13 و 22 تا 24 و بهره برداری از این فازها در سال جاری، تمرکز بر توسعه فاز 14 اولویت نخست کارفرما در پارس جنوبی است.
وی با اشاره اینکه طرح های توسعه این شرکت در سال آینده بطور جدی پیگیری خواهد شد، گفت: فاز 14 آخرین طرح درحال توسعه پارس جنوبی است که فعالیت های باقیمانده بخش دریا و مجتمع پالایشگاهی آن در اولویت اول اجرایی سال 98 قرار دارد.

مشکین فام به دیگر اولویت های کاری شرکت نفت و گاز پارس در سایر میادین مشترک و غیر مشترک اشاره کرد و افزود: توسعه میدان گازی کیش، تعيین تکلیف وضعیت میدان گازی فرزاد، فاز ١١ پارس جنوبي ، طرح تقویت فشار و نگهداشت تولید از دیگربرنامه هایی است که بطور جدی به آن ها پرداخته خواهد شد.

مديرعامل شركت نفت و گاز پارس با بیان اینکه وزارت نفت برای سال جاری برنامه تولید 3 میلیارد فوت مکعب گاز از فازهای 13، 14 و 22 تا 24 ترسیم کرده بود، اظهار کرد: فاز 14 از ماه های گذشته با تولید یک میلیاردفوت مکعب گاز عملیاتی شده و همچنین در هرکدام از فازهای 13 و 22 تا 24 ، که هم اکنون با نیمی از این ظرفیت درحال بهره برداری هستند، تا پایان امسال یک میلیارد فوت مکعب گاز تولید شده و به این ترتیب با تولید 3 میلیارد فوت مکعب گاز از طرح هاي ياد شده، اين برنامه محقق می شود.


آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company