1398/03/23
بررسي حادثه آتش سوزي سكوي شماره 9 پارس جنوبي با حضور مديرعامل شرکت نفت و گاز پارس

بررسي حادثه آتش سوزي سكوي شماره 9 پارس جنوبي با حضور مديرعامل شرکت نفت و گاز پارس

مديرعامل شركت نفت و گاز پارس با هدف بررسي علل آتش سوزي سكوي شماره ٩ پارس جنوبي، به همراه مديران عمليات و تيمي از كارشناسان اچ اس ايي و بازرسي وزارت نفت صبح امروز پنج شنبه(٢٣ خردادماه) عازم ميدان مشترك پارس جنوبي و بازديد از اين سكو شدند.

به گزارش روابط عمومي شركت نفت و گاز پارس، محمد مشكين فام پيش از عزيمت به سكوي شماره 9 پارس جنوبي با كاركنان شاغل در اين سكو كه هم اكنون در سايت عملياتي منطقه پارس جنوبي حضور دارند، ديدار كرد.
وي در اين ديدار، مديريت حادثه آتش سوزي توسط كاركنان و تيم اطفاء حريق را بسيار مطلوب ارزيابي كرد و گفت: اينكه پس از دو ساعت از زمان آغاز آتش سوزي در يك سکوي گازی پارس جنوبي، حادثه بطور كامل مهارشده، يك ركود ويژه محسوب مي شود و نشان دهنده عملكرد بسيار حرفه اي و قابل تقدیركاركنان حاضر در اين عمليات بوده است.
مشکین فام با بيان اينكه در اين عمليات اقدامات ايمني و مديريت بحران به خوبي و به موقع انجام شده اظهار كرد: خوشبختانه كاركنان ضمن حفظ جان خود و حفاظت از تاسيسات گاز، مطابق رويه هاي مشخص مدیریت شرایط اضطراری سكو را کنترل و پس از ایمن سازی به موقع موقعيت را ترك كردند.
و ي با اشاره به اینکه بزودي و با بررسي شرايط موجود در سكوي ياد شده از سوي كارشناسان ، علل حادثه آتش سوزي مشخص و ارايه مي شود، گفت: پس از بررسي علت حادثه و اطمينان كامل از پايداري شرايط ايمن، مجددا توليد از اين سكو از سر گرفته مي شود.

لازم به ذکر است در جلسه ای باحضور مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس و تیم های تخصصی در سکوی فاز یک، علل این حادثه در دست بررسی قرار دارد.
سكوي شماره ٩، يكي از سه سكوي فازهاي ٦، ٧ و ٨ پارس جنوبي است كه ديروز پس از يك آتش سوزي جزئي در بخشي از آن با واكنش سريع تيم اطفاء حريق، آتش مهار شد و نفرات شاغل نيز بدون هيچ گونه صدمات جاني تخليه و به خشكي اعزام شدند.آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company