1398/07/16
شمار سکوهای تولیدی پارس جنوبی امسال به 39 عدد می رسد

شمار سکوهای تولیدی پارس جنوبی امسال به 39 عدد می رسد

معاون عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به نصب و  راه اندازی 6 سکوی جدید پارس جنوبی تا پایان امسال گفت: با بهره برداری از این سازه ها، تعداد سکوهای درحال تولید پارس جنوبی به 39 عدد می رسد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس یحیی رشیدی در مراسمی با حضور آتش نشانان این شرکت، تولید ایمن و پایدار گاز را هدف و اولویت اصلی کارکنان عملیات تولید عنوان کرد و گفت: ایمنی، پایه اصلی تولید گاز در پارس جنوبی است و عمل به رهنمودهای آن، موجب پایداری تولید در طول زمان می شود.

معاون عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به اینکه ظرفیت تولید گاز از پارس جنوبی در 5 سال اخیر سیر صعودی چشمگیری داشته و بیش از دوبرابر افزایش یافته، گفت: این دستاورد بزرگ بدون اجرای الزامات ایمنی در فرایند تولید تحقق نمی یافت.

رشیدی به افزایش ظرفیت تولید 85 میلیون متر مکعب گاز پارس جنوبی با بهره برداری از 6 سکو در سال گذشته اشاره کرد و گفت: امسال هم با نصب و بهره برداری از سکوهای جدید پارس جنوبی، ظرفیت تولید از فازهای توسعه یافته پارس جنوبی به حدود 750 میلیون متر مکعب در روز می رسد.

به گفته معاون عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس ، تاکنون 33 سکوی پارس جنوبی به بهره برداری رسیده که از این میزان 27 سکو در اختیار مدیریت تولید و عملیات قرار دارد و واگذاری 6 سکوی درحال تولید به این مدیریت به زودی پایان می یابد.

رشیدی تولید ایمن و پایدار گاز از سکوهای فراساحلی را مهمترین وظیفه عملیات تولید این شرکت در پارس جنوبی توصیف کرد و گفت: باید به تناسب افزایش تعداد سکوها در سال های اخیر ، نظارت مداوم بر پیاده سازی شاخص های ایمنی به منظور حفاظت از نیروی انسانی و تاسیسات در عملیات تولید ضرورت بیشتری یافته و آموزش های HSE بطور مستمر ادامه یابد.

او از کارکنان حاضر در کنترل حادثه اتش سوزی ناشی از پارگی خط لوله انتقال گاز سکوی فاز 8 پارس جنوبی (SPD9)، قدردانی کرد و گفت: در زمان وقوع این حادثه همه کارکنان و حتی نیروهای خدماتی و پشتیبانی وظایف ایمنی را به بهترین شکل انجام دادند که این مهم نشانگر آموزش صحیح و شناخت رویه های ایمنی در تمام حوزه های کاری است.

وی افتخار آفرینی و کسب مقام قهرمانی آتش نشانان شرکت نفت و گاز پارس در دوره های ارزیابی عملکرد آتش نشانان وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران را نتیجه راهبری توانمند HSE و تبحر آتش نشانان این شرکت عنوان کرد و افزود: توجه به رویه ها و رویکردهای ایمنی محور، پیش از تولید پایدار گاز الزامی بوده و نیازمند آمادگی و مهارت همیشگی کارکنان است.آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company