1398/10/24
موفقيت شركت نفت و گاز پارس در چهاردهمین همایش «مدیریت دارایی‌های فیزیکی»

موفقيت شركت نفت و گاز پارس در چهاردهمین همایش «مدیریت دارایی‌های فیزیکی»

شرکت نفت و گاز پارس در چهاردهمین دوره همایش بین‌المللی «مدیریت دارایی‌های فیزیکی» موفق به کسب تقدیرنامۀ ۲ ستاره شد.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، محمد بهروزی، مجري پروژه استقرار مديريت دارايي فيزيكي این شرکت گفت: سیستم مدیریت دارایی‌های فیزیکی به روش‌ها و فعالیت‌های طرح‌ریزی‌شده‌ای گفته می‌شود که سازمان از طریق آنها دارایی‌ها، سیستم‌های دارایی‌ها و نیز هزینه‌ها، ریسک‌ها و عملکرد آنها را در طی چرخه عمر آن دارایی با هدف پیاده‌سازی برنامه‌های استراتژیک سازمان به صورت بهینه و پایدار برنامه‌ریزی و مدیریت می‌کند.

رییس امور تاسیسات مشترک مناطق عملیاتی با اشاره به دستور وزیر نفت و ابلاغ سند استقرار نظام مديريت دارايي‌هاي فيزيكي در سال 93 مبنی بر اجرایی شدن این سیستم در سطح شرکت‌های تابعه وزارت نفت گفت: استقرار این سیستم در شركت نفت وگازپارس از سال 96 با اجرايي شدن سند مديريت يكپارچگي خطوط لوله آغاز شد.

بهروزی درباره نحوه انتخاب شرکت نفت و گاز پارس برای دریافت این نشان گفت: اين مراسم پیشتر به‌صورت کنفرانس‌ها و همایش‌های سالانه در سطح شرکت‌های نفتی و غیرنفتی برگزار می‌شد و شرکت نفت و گاز پارس در سال 97 به عنوان مدعو در این همایش حاضر شد.

وی افزود: در فرایند اهداي این جایزه، سازمان‌های مختلف در دو مرحلۀ خودارزیابی و ارزیابی شخص ثالث بر اساس پرسشنامه و مدل آپتایم (Uptime) ارزیابی می‌شوند، بدین ترتیب پس از مجموعه بازدیدهای صورت‌گرفته از فعالیت‌های اجرایی، شرکت نفت و گاز پارس در نخستین حضور خود موفق به اخذ جايزه با نشان 2 ستاره شد.

مجري پروژه استقرار مديريت دارايي فيزيكي شرکت نفت و گاز پارس همچنین اظهار کرد: در گذشته کلیه فعالیت‌های مربوط به تعمیر و نگهداری به‌صورت پراکنده انجام می‌شد، اما به تدریج و در سال 93 این رویکرد تغییرکرده و به صورت مدیریت کلان دارایی‌های فیزیکی (AIMS) شامل سیستم‌های مربوط به سکو (SIMS)، خطوط لوله (PIMS) و چاه‌ها(WIMS) و... در كنار مقوله نگهداري و تعميرات ماشين‌آلات تبدیل و دستورالعمل‌های یکپارچه‌ای که برای سیستم دارایی‌های فیزیکی تعریف شد، معیار سنجش و ارزیابی شرکت‌ها و فعالیت‌های تحت اختیار آنها قرار گرفت.

بهروزی به اجرایی کردن سیستم PIMS در واحد خطوط لوله اشاره کرد و گفت: از آنجا که این واحد توانسته در حوزه فعالیت‌های مربوط به خطوط لوله معیارهای مورد نظر سیستم PIMS را محقق کند، فعالیت‌های کلی مدیریت دارایی فیزیکی و کنترل آن (AIMS) نیز از سوی مدیرعامل و مدیریت عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس به این امور محول شده است.

به گفته رییس امور تاسیسات مشترک مناطق عملیاتی شرکت نفت و گاز پارس، دستورالعمل‌های اجرایی در حوزه‌های مختلف کاری و تخصصی اعم از بازرسی فنی، تعمیرات، خدمات فنی چاهها، IT، مالی، کالا و حراست، بر اساس سند ارایه شده و ابلاغيه‌هاي وزارت نفت تهیه شده و کلیه فعالیت‌های اجرایی مطابق با این دستورالعمل‌ها پيگيري مي‌شود.


آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company