آخرین اخبار
تداوم عملیات تولید و تعمیرات سالانه سکوهای گازی پارس جنوبی
مدیر تولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به تداوم تولید گاز و انجام تعمیرات سالانه سکوهای پارس جنوبی گفت: باتوجه به اقدام های پیشگیرانه برای مقابله با کرونا، وقفه ای در فعالیت های عملیاتی پارس جنوبی ایجاد نشده است. به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، علیرضا عبادی به آغاز تعمیرات سالانه سکوهای پارس جنوبی از نیمه اردیبهشت ماه امسال اشاره کرد و گفت:طبق برنامه ...(ادامه)
1399/04/01
بازسازی تیپ فلر سکوی فاز یک پارس جنوبی در کارگاه عملیات شرکت نفت و گاز پارس
رییس تعمیرات عملیات تولید شرکت نفت و گاز پارس از تعمیرات اساسی و بازسازی کامل تیپ فلر سکوی فاز یک پارس جنوبی توسط متخصصان و مهندسان داخلی در کارگاه عملیات این شرکت خبر داد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، هادی فخرزاده ضمن اعلام این خبر گفت: تیپ فلر اصلی سکوی فاز یک پارس جنوبی پس از آسیب‌دیدگی کلی و ایجاد پاره‌ای مشکلات در ساختار فیزیکی و همچنین ا...(ادامه)
1399/03/20
عمليات اسيدكاری گسترده چاه‌های فاز 8 میدان گازی پارس جنوبی آغاز شد
در ادامه اجرای طرح‌های عملیاتی نگهداشت تولید از میدان گازی پارس جنوبی، عملیات اسیدکاری گسترده چاه‌های سکوی فاز 8 آغاز شد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، در راستای افزایش ضریب بازیافت گاز و طول دوره تولید پایدار از سکوهای گازی پارس جنوبی، پس از اجرای موفقیت‌آمیز عملیات مشبک‌کاری و اسيدکاری گسترده چاه‌های سکوی توليدی فاز 4 ميدان د...(ادامه)
1399/03/19
تعمیرات اساسی سکوی فاز یک پارس جنوبی به پایان رسید
رئیس عملیات تولید سکوی فاز یک پارس جنوبی از پایان عملیات تعمیرات سالانه در این سکو خبر داد و گفت: با اتمام تعمیرات اساسی، تولید گاز در این سکو از سر گرفته شد و عصر روز گذشته (شنبه، ۱۷ خردادماه) به ظرفیت کامل یک میلیارد فوت مکعب در روز رسید. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، مهدی رجبی با اشاره به اینکه اين تعميرات از ١٥ ارديبهشت ماه آغاز و به مدت ٢٨ روز ادامه...(ادامه)
1399/03/18
رئیس‌جمهور: 17 فاز پارس جنوبی از سال 92 تا کنون به بهره‌برداری رسیده است
رئیس‌جمهور یکی از افتخارات دولت یازدهم و دوازدهم را پیشرفت در صنعت نفت و گاز کشور عنوان کرد و گفت: از سال 92 تا کنون 17 فاز پارس جنوبی به بهره‌برداری رسیده است. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، حسن روحانی صبح امروز (یکم خردادماه 1399) در مراسم آغاز عملیات نصب جکت نخستین سکوی دریایی طرح توسعه فاز 11 پارس جنوبی که از طریق ارتباط زنده تصویری با موقعی...(ادامه)
1399/03/01
وزیر نفت: به سهم خود از میدان مشترک پارس جنوبی رسیدیم
وزیر نفت با اشاره به اینکه ظرفیت برداشت گاز از پارس جنوبی در سال جاری به 750 میلیون مترمکعب در روز افزایش می‌یابد، گفت: برداشت گاز از این میدان مشترک به اندازه‌ای رسید که استحقاق طبیعی ملت ایران بود. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، بیژن زنگنه صبح امروز (یکم خردادماه 1399) در مراسم آغاز عملیات نصب جکت نخستین سکوی دریایی طرح توسعه فاز 11 پارس جنوبی...(ادامه)
1399/03/01
مراحل نصب جکت نخستین سکوی فاز ۱۱ پارس جنوبی با فرمان رئیس‌جمهوری آغاز شد
رئیس‌جمهوری از طریق ویدیو کنفرانس در ارتباط زنده با بلوک مخزنی فاز 11 پارس جنوبی در خلیج فارس، فرمان عملیات نصب جکت سرچاهی نخستین سکوی دریایی این طرح را صادر کرد. به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، عملیات نصب جکت نخستین سکوی فاز 11 پارس جنوبی با ارتباط زنده ویدئویی حسن روحانی، رئیس‌جمهوری با حمیدرضا مسعودی، مدیرعامل شرکت پتروپارس در موقعیت مخزنی این فاز...(ادامه)
1399/03/01
جکت سکوی فاز ۱۱ پارس جنوبی بامداد فردا به موقعیت پارس جنوبی می‌رسد
جکت سکوی ۱۱B پارس جنوبی به همراه متعلقات آن با وزنی معادل ۲ هزار و ۲۰۰ تن توسط بارج حامل، بامداد فردا پنج‌شنبه (یکم خرداد ماه) به موقعیت بلوک مخزنی فاز ۱۱ پارس جنوبی می‌رسد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، قرار است بلافاصله پس از رسیدن پایه سکوی ۱۱B به موقعیت مخزن، عملیات استقرار آن در بلوک فاز 11 توسط شناور ۳۰۰۰ تنی صدف آغاز شود. ...(ادامه)
1399/02/31
تغییر در راهبری نیروگاه متمرکز پارس جنوبی
راهبری نیروگاه متمرکز بعثت، پست ها و خطوط انتقال نیرو شرکت نفت و گاز پارس به مجتمع گاز پارس جنوبی واگذار می شود. به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، جلسه ارزیابی مراحل نهایی تحویل و تحول نیروگاه متمرکز بعثت ، امروز (سه شنبه، ۳۰ اردیبهشت ماه) باحضور مدیران ارشد دو شرکت توسعه دهنده و بهره بردار پالایشگاه های گازی پارس جنوبی برگزار شد. در ای...(ادامه)
1399/02/30
تشریح آخرین وضعیت فاز 11 پارس جنوبی
سرپرست طرح توسعه فاز 11 پارس جنوبی ضمن تشریح اقدامات آتی مراحل اجرایی توسعه این طرح، به انتقادات مطرح‌شده درباره توسعه نیافتن آن در سال‌های گذشته پاسخ داد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، رسول فلاح‌نژاد درباره پیشینه قرارداد طرح توسعه فاز 11 پارس جنوبی و عدم توسعه این فاز مرزی در سال‌های گذشته گفت: در فاصله سال‌های 88 تا91 با وجود منابع سرشار مالي ناشي...(ادامه)
1399/02/15
نخستین اورژانس دریایی پارس جنوبی راه‌اندازی شد
رئیس ایمنی، بهداشت، محیط زیست و پدافند غیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از راه‌اندازی نخستین اورژانس دریایی ویژه کارکنان سکوهای گازی پارس جنوبی خبر داد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، علیرضا نجومی با اشاره به استقرار اتاقک ایزولاسیون مجهز به تجهیزات پزشکی بر روی شناور دریایی گفت: این اورژانس دریایی با هدف انتقال بیماران مختص کرونا و همچنین برای پوشش حوادث...(ادامه)
1399/02/13
بارگیری جکت نخستین سکوی گازی فاز 11 پارس جنوبی آغاز شد
سرپرست طرح توسعه فاز 11 پارس جنوبی از آغاز عملیات بارگیری جکت سرچاهی نخستین عرشه دریایی این طرح در جزیره قشم خبر داد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، رسول فلاح‌نژاد امروز (پنج شنبه، ۱۱ اردیبهشت 99) همزمان با شروع عملیات بارگیری جکت سرچاهی سکوی SPD11B از یارد شرکت نفت سازه قشم NSQ گفت: با تلاش کلیه عوامل اجرایی و مدیریتی در سمت پیمانکار و کارفرما، جکت ...(ادامه)
1399/02/11
شرکت نفت و گاز پارس موفق به دریافت گواهینامه بین المللی مدیریت انرژی شد
شرکت نفت و گاز پارس در ادامه اقدامات مربوط به استقرار سامانه مدیریت انرژی، موفق به دریافت گواهینامه استاندارد ایزو 50001 در زمینه مدیریت انرژی شد. به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، با تلاش کارکنان بخش های ستادی و عملیاتی به منظور استقرار سیستم مدیریت انرژی و پیرو انجام دو مرحله ممیزی در اواخر سال 1398، این شرکت گواهینامه استاندارد ایزو 50001 را با موفقیت دریافت ...(ادامه)
1399/02/07
محموله گوی شناور فاز ۱۹ پارس جنوبی وارد عسلویه شد
قائم مقام فاز ۱۹ پارس جنوبی از ورود کشتی حامل گوی شناور این فاز به عسلویه خبر داد و گفت این سامانه بارگیری میعانات گازی ، صبح امروز (شنبه ،۶ اردیبهشت ماه) وارد اسکله بندری پارس شد. به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، سید حسین عظیمی با اشاره به اینکه یکی از روش های متداول انتقال میعانات گازی به کشتی های نفت کش استفاده از گوی شناور (SPM) است، گفت: این گوی شناور برروی...(ادامه)
1399/02/05
عملیات حفاری نخستین چاه اکتشافی «یلدا» آغاز شد
مدیر مهندسی نفت و گاز شرکت نفت و گاز پارس از آغاز عملیات حفاری نخستین حلقه چاه اکتشافی – تحدیدی در سازندهای کنگان و دالان بخش شرقی میدان گازی پارس جنوبی (ساختمان یلدا) خبر داد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، علی‌اکبر ماجد ضمن اعلام این خبر گفت: به منظور حفظ تداوم توليد از ميدان گازي مشترك پارس جنوبي و نيز استفاده حداكثري از زيرساخت‌هاي موج...(ادامه)
1399/01/30
صفحه 1 از 153اولین    قبلي   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدي   آخرين   
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company