آخرین اخبار
ساخت نخستین واحد شیرین سازی میعانات گازی، در فازهای 2و3 پارس جنوبی آغاز شد
عملیات اجرایی پروژه" احداث واحد مرکاپتان زدایی میعانات گازی (DMC)" در پالایشگاه دوم فازهای 2 و3 پارس جنوبی آغاز شد. به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس ، به منظور جداسازی ترکیبات گوگردی ترش و آلاینده از میعانات گازی تولیدی فازهای 2و 3 پارس جنوبی ، قرارداد این پروژه از سوی شرکت ملی نفت ایران به پژوهشگاه صنعت نفت و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (گروه شهید رجایی) واگذار شده است...(ادامه)
1396/05/31
پیشرفت عملیات لوله کشی تاسیسات میعانات گازی پارس جنوبی به ٦٤درصد رسید
 ورود تجهیزات ذخیره سازی و انتقال میعانات گازی به پروژه مجری پروژه احداث تاسیسات ذخیره سازی و اندازه گیری میعانات گازی از پیشرفت 64درصدی عملیات لوله کشی EPC1 این طرح خبر داد و گفت: تمامی پمپ های انتقال میعانات گازی به محل سایت این پروژه منتقل شد. به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، امیرمنصور حق وردی به تامین و ورود بخش دیگری از تجهی...(ادامه)
1396/05/28
ساخت انبارهای مکانیزه 44هزار تنی گوگرد در بندر خدماتی صادراتی تمبک آغاز شد
سرپرست طرح های پشتیبانی نفت و¬گاز شرکت نفت وگاز پارس از آغاز به¬کار احداث دو انبار مکانیزه ذخیره¬سازی گوگرد هرکدام با ظرفیت 44 هزار تن گوگرد در بندر خدماتی، صادراتی تمبک خبر داد. به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، سید محی¬الدین جعفری با بیان این خبر گفت: عملیات بتن¬ریزی این سوله ها، پس از انجام تراکم دینامیکی و تست¬های مرتبط با آمادگی زمین جهت احداث تا...(ادامه)
1396/05/24
برداشت 2/5 میلیون بشکه نفت از لایه نفتی پارس جنوبی
مجری طرح توسعه لایه نفتی پارس جنوبی از تولید تجمعی 2/5 میلیون بشکه نفت از این میدان مشترک خبر داد. به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، فردین اسعدی، مجری طرح توسعه لایه نفتی پارس جنوبی در این ارتباط گفت: پنجمین محموله این میدان با حجم حدود 500 هزار بشکه در هفته جاری بارگیری می شود. وی مجموع نفت درجای مخزن نفتی پارس جنوبی را بدون در نظر گرفتن روش های ازدیاد برداشت ...(ادامه)
1396/05/24
لوله‌گذاري نخستين خط دريايي فاز 13 از نيمه گذشت
50 كيلومتر از عمليات لوله‌گذار‌ي نخستين خط لوله دريايي فاز 13 به پايان رسيد. به گزارش روابط‌ عمومي شركت نفت و گاز پارس، پيام معتمد، مجري طرح توسعه فاز 13 با اعلام خبر فوق اظهار كرد: اين عمليات پس از كشش ساحلي خطوط A و B هر کدام به طول سه كيلومتر از خردادماه آغاز شد كه در كيلومتر هفتم خط B به علت مشكلات فني پيش‌آمده به مدت يك هفته متوقف بود. ...(ادامه)
1396/05/09
تقدير مديرعامل از افتخارآفرينان شركت نفت و گاز پارس در بيست‌ودومين كنگره جهاني نفت
مهندسان جوان و افتخارآفرين شركت نفت و گاز پارس در بيست و دومين كنگره جهاني نفت كه از 18 تا 22 تيرماه سال جاري در استانبول برگزار شد، در مراسمي از سوي مديرعامل اين شركت تقدير و تجليل شدند. به گزارش روابط‌عمومي شركت نفت و گاز پارس، در پي كسب مدال طلاي المپيك جهاني نفت و جايگاه سوم مقالات پذيرفته شده توسط مهندسان جوان اين شركت در بيست و دومين دوره برگزاري كنگره جهاني ن...(ادامه)
1396/04/28
پالایشگاه فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی به شبکه سراسری انتقال گاز متصل شد
در ادامه فعاليت جبهه های کاری و راه اندازي تدريجي واحدهاي جانبی و فرايندي بخش خشكي طرح توسعه فازهای 22، 23 و 24 پارس جنوبی ، عملیات اتصال خط خروجي پالایشگاه این طرح به شبکه سراسری انتقال گاز ، تکمیل شد. به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس فرهاد ایزدجو مجری طرح توسعه فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی با اشاره به راه اندازی واحد هوای ابزار دقيق و بویلرهای بخش یوتیلیی ، اعل...(ادامه)
1396/04/24
درخشش علمي همكاران جوان شركت نفت و گاز پارس در بيست و دومين كنگره جهاني نفت
مدال طلاي المپيك جهاني نفت و جايگاه سوم مقالات پذيرفته شده در بيست و دومين كنگره جهاني نفت (WPC; World Petroleum Congress) كه با حضور مقامات انرژي جهان و بيش از 500 شركت بزرگ نفتي از 18 تا 22 تيرماه سال جاري در مركز همايش‌هاي بين‌المللي استانبول تركيه برگزار شد، با تلاش همكاران جوان شركت نفت و گاز پارس بدست آمد. به گزارش روابط‌عمومي شركت نفت و گاز پارس، الينا باقري، هدا...(ادامه)
1396/04/24
پاسخ به ابهامات و بررسي جزئيات قرارداد فاز 11 در گفتگوي تفصيلي با مديرعامل شركت نفت و گاز پارس
با انجام بيش از دوهزار ساعت جلسات فني و كارشناسي، از اوايل ارديبهشت‌ماه سال 1395 مذاكرات با شركت توتال به منظور تهيه رئوس توافق (HOA) جهت توسعه و بهره‌برداري فاز 11 پارس جنوبي در قالب قراردادهاي جديد نفتي ايران آغاز شد، و اين قرارداد بين شركت ملي نفت ايران و مشاركت توتال، CNPCI (شركت ملي نفت چين – بين‌الملل) و پتروپارس (به عنوان شريك ايراني مشاركت) – (به ترتيب به نسبت 5...(ادامه)
1396/04/20
بررسي ويژگي‌هاي قرارداد بين‌المللي توسعه بخش فراساحل فاز 11 پارس جنوبي
قرارداد طرح توسعه فاز 11 پارس جنوبي نخستين قراردادي است كه در قالب شرايط عمومي، ساختار و الگوي قراردادهاي نفتي امروز (12 تيرماه 1396) ميان شركت ملي نفت ايران و كنسرسيومي متشكل از شركت توتال فرانسه، شركت ملي نفت چين و پتروپارس به امضا رسيد. به گزارش روابط عمومي شركت نفت و گاز پارس؛ مذاكرات با شركت توتال به منظور تهيه رئوس توافق (HOA) جهت توسعه و بهره‌برداري فاز 11 پارس جنوبي در قا...(ادامه)
1396/04/12
بازگشت توتال به ایران امنیت سرمایه گذاری های بین المللی را به همراه دارد
پاتریک پویان، مدیرعامل شرکت توتال در مراسم امضاي قرارداد طرح توسعه بخش فراساحل فاز 11 پارس جنوبي گفت: توتال بعد از چندین سال به ایران برگشته تا با عقد قرارداد جدید زمینه سرمایه گذاری را در ایران گسترش دهد. به گزارش روابط عمومي شركت نفت و گاز پارس؛ وی با اشاره به سابقه تاریخی توتال در ایران گفت: بازخورد خوبی که در گذشته از همکاری با ایران داشتیم، موجب شد برای ادامه این همکاری مشتاق با...(ادامه)
1396/04/12
اجماع ملی بر روی مدل جديد قراردادهای نفتی با امضای قرارداد طرح توسعه بخش فراساحل فاز 11 پارس جنوبی
 وزیر نفت در مراسم امضاي نخستين قرارداد بين‌المللی در قالب مدل جديد قراردادهاي نفتي موسوم به (IPC) براي طرح توسعه بخش فراساحل فاز 11 پارس جنوبي، امروز را روز بسیار بزرگی برای صنعت نفت ایران دانست و با ابراز امیدواری از اینکه با امضای این قرارداد مرحله جدیدی برای صنعت نفت ایران رقم می خورد، گفت: امضای این قرارداد بی شک از دستاوردهای برجام و انتخابات ریاست جمهوری است. وزیر نف...(ادامه)
1396/04/12
فاز 11 پارس جنوبی در طول20 سال 80 میلیارد دلار به درآمد کشور اضافه مي‌كند
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از کسب درآمد 80 میلیارد دلاری در طول بیست سال طرح توسعه و بهره برداری از فاز 11 پارس جنوبی خبر داد. به گزارش شرکت نفت و گاز پارس، علی کاردر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در مراسم امضای قرارداد بین المللی توسعه بخش فراساحل فاز 11 پارس جنوبی که امروز در ساختمان کوشک وزارت نفت برگزار شد، گفت: این نخستین بار است که قراردادی در مدل جدید قراردادهای نفتی در سطح بین...(ادامه)
1396/04/12
توتال راه ورود شرکت های بزرگ بین المللی به ایران را آسان می کند
مدیر بخش بین الملل شرکت ملی نفت چین (CNPCI) سرمایه گذاری شرکت توتال در صنعت نفت و گاز ایران را راهی برای ورود شرکت های بزرگ بین المللی به ایران عنوان کرد. به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، مدیر بخش بین الملل شرکت ملی نفت چین در مراسم امضای قرارداد توسعه بخش فراساحل فاز 11 پارس جنوبی با قدردانی از مقامات مسوول وزارت نفت و شركت نفت و گاز پارس گفت: این اتفاق بزرگ برگ جدیدی در تار...(ادامه)
1396/04/12
امضاي قرارداد بين‌المللي طرح توسعه بخش فراساحل فاز 11 پارس جنوبي
نخستين قرارداد بين‌المللي بعد از برجام در قالب مدل جديد قراردادهاي نفتي (IPC) ميان شركت ملي نفت ايران و كنسرسيومي به راهبري شركت فرانسوي توتال به منظور توسعه و بهره‌برداري از فاز 11 ميدان گازي پارس جنوبي امروز (دوشنبه - 12 تيرماه) در ساختمان كوشك وزارت نفت امضا شد. شركت فرانسوي توتال، شركت ملي نفت چين و شركت پتروپارس ايران اعضاي اين كنسرسيوم هستند كه به ترتيب سهم 1/50 ، 30...(ادامه)
1396/04/12
صفحه 10 از 142اولین    قبلي   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  بعدي   آخرين   
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company