آخرین اخبار
ارسال اتان پالایشگاه فاز 13 پارس جنوبی به مجتمع های پتروشیمی آغاز شد
مجری طرح توسعه فاز 13 پارس جنوبی از آغاز ارسال اتان تولیدی پالایشگاه این فاز به مجتمع های پتروشیمی عسلویه خبر داد. به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، پیام معتمد اعلام کرد: خوشبختانه تولید و ارسال پیوسته اتان پالایشگاه فاز 13 پارس جنوبی با توجه به بهره برداری از خط لوله انتقال اتان پالایشگاه های پارس دو آغاز شده و یکی دیگر از محصولات ارزشمند این طرح با هدف بهره م...(ادامه)
1397/11/05
بازديد وزير نفت از پالايشگاه طرح هاي گازی ١٣ و٢٢ تا٢٤ پارس جنوبي
بيژن زنگنه، وزير نفت ايران امروز پنجشنبه ( ٤ بهمن ماه) به همراه هيئتي از مديران ارشد صنعت نفت در سفر به عسلويه ، از طرح هاي درحال توسعه پارس جنوبي بازديد كرد. به گزارش روابط عمومي شركت نفت و گاز پارس، وزير نفت در آغاز اين سفر يك روزه پس از بازدید میدانی از واحدهای پالایشگاهی فاز 13، از تاسیسات فرایندی پالایشگاه فازهاي ٢٢ تا٢٤- ديگر طرح گازي درحال توسعه و توليد پارس...(ادامه)
1397/11/04
واحد دانه‌بندی گوگرد فاز ۱۳ به بهره‌برداری رسید
واحد دانه‌بندی گوگرد پالایشگاه فاز 13 پارس جنوبی در راستای تحقق اهداف زیست‌محیطی و ایجاد امکان صادرات گوگرد تولید شده در این طرح، در سرویس قرار گرفت.  به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، مجری طرح توسعه فاز 13 پارس جنوبی با اعلام راه‌اندازی واحد دانه‌بندی گوگرد پالایشگاه فاز 13 گفت: پس از گذشت کمتر از یک ماه از تولید گوگرد مذاب، با بهره&zwnj...(ادامه)
1397/10/29
تزریق گاز از سکوی 13B به پالایشگاه خشکی آغاز شد
برای نخستین بار و با ثبت رکوردی بی‌سابقه در تاریخ صنعت فراساحل کشور، پس از ده روز کاری از شروع هوک‌اپ و راه‌اندازی نخستین سکوی فاز 13 پارس جنوبی، گاز برداشت شده از موقعیت مخزنی این عرشه به پالایشگاه خشکی تزریق شد. به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، مجری طرح توسعه فاز 13 پارس جنوبی با اعلام این خبر گفت: پس از انجام آخرین عملیات باقیمانده در راه‌...(ادامه)
1397/10/28
بهره برداري از واحدهاي زيست محيطي پالايشگاه فاز ١٣ پارس جنوبي
مدير ايمني بهداشت و محيط زيست طرح توسعه فاز١٣ پارس جنوبي با اشاره به تكميل و عملياتي شدن واحد تصفیه پساب های صنعتی پالایشگاه اين طرح گفت: همه واحد هاي زيست محيطي پالايشگاه فاز ١٣ در مدار بهره برداري قرار دارند. به گزارش روابط عمومي شركت نفت و گاز پارس كوروش عمادي افزود: واحد تصفیه پساب های صنعتی با توجه به اهمیت رعایت الزامات زیست محیطی به عنوان یکی از اولویت های راه ا...(ادامه)
1397/10/25
واگذاری رسمی توسعه ميدان گازی كيش به شركت نفت و گاز پارس
مديرعامل شركت نفت و گاز پارس از واگذاری رسمی عمليات توسعه ميدان گازی كيش به اين شركت خبر داد و گفت: اين ميدان با هدف برداشت روزانه ٨٥ ميليون مترمكعب گاز توسعه می‌يابد. به گزارش روابط عمومی شركت نفت و گاز پارس محمد مشكين‌فام با اشاره به اينكه در حال حاضر مرحله تحويل و تحول ميدان در حال انجام است گفت: به محض پايان اين مرحله، برنامه‌ريزی دقيقی برای ادامه توسع...(ادامه)
1397/10/24
شيرين سازي ٥٦ ميليون متر مكعب گاز در پالايشگاه فاز ١٣ پارس جنوبي
مجری طرح توسعه فاز ١٣ پارس جنوبی از آغاز شيرين‌سازی روزانه ٥٦ ميليون متر مكعب گاز در پالايشگاه اين طرح تا پايان بهمن ماه خبر داد . به گزارش روابط عمومی شركت نفت و گاز پارس، پيام معتمد با اشاره به روشن شدن مشعل سكوهای B و D فاز ١٣ پس از چهار روز از شروع هوك‌آپ و راه‌اندازی اين سكوها گفت: با اتمام آخرين فعالیت‌های درحال انجام بر روی خط دريايی ٣٢ اينچ حد...(ادامه)
1397/10/23
تولید گاز غنی از نخستین سكوي فازهای 22 تا 24 پارس جنوبي آغاز شد
نخستين سكوي طرح توسعه فازهاي ٢٢ تا ٢٤ پارس جنوبي با ظرفيت برداشت روزانه ٥٠٠ ميليون فوت مكعب گاز، شامگاه چهار شنبه (19 دی ماه) پس از ١٩ روز كاري در دريا راه اندازي و به بهره برداري رسيد. به گزارش روابط عمومي شركت نفت و گاز پارس، فرهاد ايزدجو مجري طرح توسعه فازهاي٢٢تا ٢٤ پارس جنوبي با اشاره به توليدي شدن سكوي ٢٢ اين طرح اعلام كرد: با توجه به برنامه ريزي هاي دقيق انجام شده جهت شتاب در ...(ادامه)
1397/10/19
سومين سكوي فاز ١٤ تا پايان امسال آماده نصب می شود
مجری طرح توسعه فاز 14 پارس جنوبی با اشاره به پیشرفت 92.5 درصدی عملیات ساخت سومین سکوی این طرح گفت: سکوی 14B تا پایان امسال آماده بارگیری و نصب در میدان پارس جنوبی می‌شود. به‌ گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس حمیدرضا مسعودی پیشرفت عملیات بخش حفاری طرح توسعه فاز 14 را 83.6 درصد عنوان کرد و گفت: عملیات حفاری بر روی موقعیت سکوی 14B دومین موقعیت اصلی این فاز ...(ادامه)
1397/10/18
دومین سکوی فازهای ٢٢ تا ٢٤ پارس جنوبی بارگیری شد
دومین سکوی فازهای ٢٢ تا ٢٤ پارس‌جنوبی بارگیری و آماده انتقال به موقعیت خود در خليج فارس شد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، سکوی 24A، نخستین سکوی اقماری طرح توسعه فازهای ٢٢ تا ٢٤ پارس جنوبی است که با وزنی معادل ٢٣٠٠ تن پس از پایان عملیات ساخت، پیش‌راه‌اندازی و بخشی از راه‌اندازی در یارد شرکت صنعتی دریایی ایران، با روش push pull بر روی ...(ادامه)
1397/10/16
دو سكوي فاز ١٣ پارس‌جنوبي همزمان آماده توليد شدند
با ثبت يك ركورد بي‌سابقه در صنعت فراساحل، دو سكوي فاز١٣ پارس جنوبي بطور همزمان (شنبه شب، ١٥ دي ماه)، كمتر از ۴ روز كاري در دريا پس از شروع عملیات هوک‌آپ و راه‌اندازي، آماده توليد شدند. به گزارش روابط عمومي شركت نفت و گاز پارس، پيام معتمد مجري طرح توسعه فاز ١٣ پارس جنوبي با اعلام اين خبر گفت: با همت مثال‌زدني تیم کارفرما و پیمانکاران اين طرح شامل شرکت&...(ادامه)
1397/10/16
پايان لوله گذاري دريايي دومين خط لوله اصلي فازهاي ٢٢ تا ٢٤ پارس جنوبي
مجری طرح توسعه فاز هاي ٢٢ تا ٢٤ پارس جنوبی از پایان عملیات لوله‌گذاری دریایی دومین خط لوله اصلی این طرح خبر داد. به گزارش روابط عمومي شركت نفت و گاز پارس فرهاد ايزدجو اعلام كرد: عمليات لوله گذاري دريايي خط اتصال سكوي فاز ٢٣ طرح توسعه فازهاي ٢٢ تا ٢٤ پارس جنوبي به پالايشگاه خشكي و خط لوله ٤ اينچ انتقال گلايكول پالايشگاهي به سكوي اين طرح تكميل شد. مجری...(ادامه)
1397/10/15
نخستين سكوي فازهاي ٢٢ تا ٢٤ پارس جنوبي به بهره برداري مي رسد
مديرعامل شركت نفت و گاز پارس از راه اندازي سكوي ٢٢ طرح توسعه فازهاي ٢٢ تا ٢٤ پارس جنوبي تا پايان هفته آينده خبر داد. به گزارش روابط عمومي شركت نفت و گاز پارس، محمد مشكين فام در جريان بازديد از طرح هاي گازي پارس جنوبي گفت: بزودي و تا پايان ماه جاري، بهره برداري از سه سكوي گازي و تكميل اولين زنجيره توليد طرح هاي ١٣ و ٢٢ تا ٢٤ پارس جنوبي محقق مي شود. مشكين ف...(ادامه)
1397/10/12
تکمیل ظرفیت سازی تولید گاز شیرین در پالایشگاه فاز 13 پارس جنوبی
همزمان با راه اندازی ردیف چهارم شیرین سازی و تزريق گاز شيرين به شبكه سراسري، پالایشگاه فاز 13 پارس جنوبی به آمادگی شیرین سازی گاز معادل ظرفیت اسمی دو میلیارد فوت مکعب در روز از چهار واحد فراورشی خود رسید. به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس پیام معتمد با بیان اینکه دستیابی به ظرفیت کامل شیرین سازی گاز در پالایشگاه فاز 13 با راه اندازی چهارمین و آخرین ردیف شیرین سازی...(ادامه)
1397/10/10
تحقق كامل برنامه عمليات توليد از پارس جنوبي در سه ماهه سوم امسال
مدير توليد و عمليات شركت نفت و گاز پارس از تحقق كامل اهداف ابلاغ شده به اين مديريت در توليد گاز غني از ميدان پارس جنوبي در سه ماهه سوم امسال خبر داد. به گزارش روابط عمومي شركت نفت و گاز پارس، بر اساس اعلام عليرضا عبادي ، توليد تكليفي گاز از پارس جنوبي و سكوهاي تحت هدايت اين مديريت پس از انجام تعميرات اساسي سكوهاي گازي پارس جنوبي در پايان مهرماه، در سه ماهه سوم امسال بطور...(ادامه)
1397/10/06
صفحه 8 از 152اولین    قبلي   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  بعدي   آخرين   
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company