آخرین اخبار
پارس‌جنوبی، در مسیر تحقق یک خواست ملی
پارس‌جنوبی بعنوان بزرگترین میدان گازی جهان نقش مهمی در تامین انرژی ایران دارد. هرچند که اکتشاف این میدان گازی که ٥٠ درصد ذخایر گازی ایران و هشت درصد از ذخایر گازی جهان را در خود جای داده است، به دهه ٦٠ بر می‌گردد. توسعه میدان گازی پارس جنوبی در قالب ٢٨ فاز استاندارد تا سال ١٣٧٦ کلید نخورد و سرانجام نخستین تولید گاز پارس‌جنوبی با افتتاح فازهای ٢ و ٣ در اواخ...(ادامه)
1396/01/29
پیام ظریف به مناسبت افتتاح فازهای جدید پارس جنوبی
وزیر امور خارجه افتتاح فازهای جدید پارس جنوبی را نمود عزت ملی و موفقیت در پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دانست. محمد جواد ظریف که (یکشنبه، ٢٧ فروردین‎ماه) برای افتتاح هشت مگاپروژه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی به همراه دکتر حسن روحانی به عسلویه سفر کرده بود، در پست اینستاگرامی خود پس از افتتاح فازهای ١٧ و ١٨، ١٩ و ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی نوشت: افتتاح افتخار آفرین چند فاز...(ادامه)
1396/01/29
بازتاب بزرگترین افتتاح گازی تاریخ ایران در رسانه های جهان
افتتاح فازهای ١٧ تا ٢١ پارس جنوبی بازتابی گسترده در رسانه های بین المللی داشت. شبکه های تلوزیونی، خبرگزاری ها و روزنامه های مهم جهان، افتتاح فازهای ١٧ تا ٢١ پارس جنوبی را به شکلی گسترده مورد توجه قرار دادند. شبکه های فاکس نیوز، بلومبرگ و ای بی سی نیوز، خبرگزاری های رویترز، آسوشیتد پرس و فرانس پرس، و روزنامه هایی همچون واشینگتن پست، گاردین، دیلی...(ادامه)
1396/01/29
پارس جنوبي نماد اقتصاد مقاومتي و توسعه ايران
به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، بیژن زنگنه، وزیر نفت در مراسم بهره برداری رسمی از 6 فاز پارس جنوبی و لایه نفتی این میدان گفت: امروز برای صنعت نفت ایران قطعا روزی تاریخی ، بی نظیر و فراموش ناشدنی است. وی با اشاره به اینکه افتتاح این فازها بزرگترین مجموعه ای است که همزمان در طول تاریخ صنعت نفت ایران انجام می شود، بیان کرد: ارزش سرمایه گذاری این پروژه ها در یک روز قریب به بیست ...(ادامه)
1396/01/27
سال گذشته ركورد برداشت از ميدان مشترك پارس جنوبي شكسته شد
به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، مهندس علی کاردر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و معاون وزیر نفت در آیین بهره برداری رسمی از 8 مگاپروژه پارس جنوبی با اشاره به بهره برداری از بزرگترین سرمایه گذاری تاریخ صنعت نفت کشور گفت: مقدار تجمعی گاز برداشت شده در کشور همسایه 1771 میلیارد مترمکعب است و ما علی رغم مقدار کمتری که از این میادین داریم توانستیم به عدد 1060 میلیارد مترمکعب برسیم و با افتتاح فا...(ادامه)
1396/01/27
افتتاح رسمي طرح‌هاي توسعه پارس جنوبي توسط رئيس جمهوري
رئيس جمهوري كه براي افتتاح طرح‌هاي توسعه پارس جنوبي به عسلويه سفر كرده است پس از بازديد از پالايشگاه‌هاي فازهاي 17-18 و 20-21 پارس جنوبي با حضور در سالن مراسم افتتاحيه، بصورت رسمي بهره برداري از اين طرح هاي توسعه را اعلام كرد به گزارش روابط عمومي شركت نفت و گاز پارس؛ رئيس جمهوري در آيين بزرگترين افتتاح تاريخ صنعت نفت كشور با اشاره به بي نظير بودن اين حجم سرمايه...(ادامه)
1396/01/27
بازديد رئيس جمهوري از طرح‌‌هاي توسعه پارس جنوبي
رئيس جمهوري كه براي افتتاح همزمان 11 طرح توسعه در منطقه پارس جنوبي به عسلويه سفر كرده است در بدو ورود به عسلويه از پالايشگاه فازهاي 17و18 پارس جنوبي بازدي كرد. به گزارش روابط عمومي شركت نفت و گاز پارس؛ محمد مشكين فام مديرعامل شركت نفت و گاز پارس پس از بازديد حسن روحاني و هيئت همراه از پالايشگاه فازهاي 17و18 پارس جنوبي در سالن كنفرانس اين پالايشگاه در خصوص فعاليت‌هاي صورت گرفته بر...(ادامه)
1396/01/27
رئيس جمهوري براي افتتاح طرح‌هاي توسعه پارس جنوبي وارد عسلويه شد
به گزارش روابط عمومي شركت نفت و گاز پارس؛ رئيس جمهوري و هيئت همراه صبح امروز پس از ورود به فرودگاه خليج فارس عسلويه مورد استقبال بيژن زنگنه وزير نفت و مديران ارشد صنعت نفت و شركت نفت و گاز پارس قرار گرفتند حسن روحاني كه براي افتتاح 5 فاز پارس جنوبي، طرح لايه‌هاي نفتي اين ميدان و همچنين 4 طرح پتروشيمي به عسلويه سفر كرده است، هم‌اكنون وارد پالايشگاه‌ فازهاي 17-18 پارس جنو...(ادامه)
1396/01/27
پارس جنوبی آیینه تمام نمای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی است
وزیر نفت که برای افتتاح طرح های توسعه پارس جنوبی توسط رئیس جمهوری به عسلویه سفر کرده است پس از بازدید از فازهای آماده افتتاح، امشب(شنبه 26فروردین ماه) در نشست خبری با اصحاب رسانه از پارس جنوبی بعنوان نماد تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی یاد کرد که هیچ پروژه دیگری تا این حد بیان گر اجرایی شدن این سیاست ها نمی باشد. به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس؛ بیژن زنگنه وزیر ن...(ادامه)
1396/01/27
گزارش تصویری / فازهای 20و21 پارس جنوبی ؛ حماسه ای بر آمده از تلاش کارکنان پارس جنوبی
اهداف طرح : تولید روزانه 56/6 میلیون متر مکعب گاز غنی تولید روزانه 75 هزار بشکه میعانات گازی تولید سالانه1.05 میلیون تن گاز مایع”LPG” (پروپان و بوتان) تولید سالانه 1 ميليون تن اتان به منظور تامین خوراک واحدهای پتروشیمی تولید روزانه 400تن گوگرد ...(ادامه)
1396/01/26
پنج فاز پارس جنوبي فردا با حضور رئيس‌جمهوري افتتاح مي‌شوند
طرح توسعه فازهاي 18-17 ، 19 و 21-20 پارس جنوبي با حضور رئيس جمهوري و برخي مسئولين بلند پايه كشوري و همچنين ميهمانان داخلي و خارجي، افتتاح مي‌شوند. به گزارش روابط عمومي شركت نفت و گاز پارس، با تكميل اجراي عمليات در بخش‌هاي خشكي و فراساحل و نيز راه‌اندازي واحدهاي فرآيندي و شيرين سازي، سه طرح توسعه فازهاي 17-18 ، 19 و 20-21  فردا (یکشنبه 27 فروردین ماه) ...(ادامه)
1396/01/21
سال ٩٦ برداشت روزانه گاز ايران از میدان مشترک پارس جنوبی بیشتر از قطر خواهد شد
وزير نفت در بازديد امروز پنجشنبه ١٠ فروردين ماه از فازهاي آماده افتتاح پارس جنوبي گفت: ايران تا پايان امسال در برداشت روزانه گاز از میدان مشترک پارس جنوبی از قطر پيشي مي گيرد. به گزارش روابط عمومي شركت نفت و گاز پارس ، بيژن زنگنه در ابتدای سفر به عسلويه با حضور در فازهاي در مرحله افتتاح ١٧و١٨، ١٩ و ٢٠و٢١ پارس جنوبي از آخرين وضعيت توسعه پالايشگاه ها و مراحل آماده سازي...(ادامه)
1396/01/10
قدرداني وزير نفت از تلاش کارکنان شركت نفت و گاز پارس در پایتخت انرژی ابران
بيژن زنگنه وزير نفت كه صبح امروز پنجشنبه١٠ فرودين ماه به عسلويه سفر كرده است، هم اكنون در اولين بازديد خود از پارس جنوبي در سال ٩٦ ، وارد فازهاي ١٧ و١٨ شد. به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس؛ در اين بازديد سكينه الماسي نماينده مردم شهرستان عسلويه در مجلس شورای اسلامی و مرضيه شاهدايي معاون وزير و مديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي وزیر نفت را همراهي مي كنند. ...(ادامه)
1396/01/10
بازديد نوروزي مديرعامل شركت نفت و گاز پارس از آخرين مراحل آماده‌سازي طرح‌هاي توسعه براي افتتاح
مديرعامل شركت نفت و گاز پارس در روزهاي آغاز سال نو،  دوشنبه و سه شنبه (٧و٨ فروردين ماه) ضمن ديدار با كاركنان منطقه عملياتي ، از طرح هاي درحال توسعه پارس جنوبي بازديد كرد. به گزارش روابط عمومي شركت نفت و گاز پارس، محمد مشكين فام با اشاره به دستاوردهاي پارس جنوبي در سال ٩٥ ، گفت: خوشبختانه سال گذشته مطابق تعهدي كه به وزارت نفت داشتيم، ٦ سكوي دريايي و ٥ فاز درحال ت...(ادامه)
1396/01/08
بهره برداري از رديف سوم شيرين سازي فازهاي ٢٠و٢١ آغاز شد
همزمان با ارسال منابع گازي سكوي فاز ٢٠ به پالايشگاه خشكي فازهاي ٢٠ و٢١ پارس جنوبي ، بهره برداري از رديف سوم شيرين سازي اين فازها آغاز شد. به گزارش روابط عمومي شركت نفت و گاز پارس درحالي كه روند تكميل فازهاي ٢٠ و ٢١ به مراحل پايان رسيده است، آخرين گام هاي توسعه اين فازها با بهره برداري از سكوي فاز ٢٠ با ظرفيت برداشت يك ميليارد فوت مكعب گاز از ميدان پارس جنوبي برداشته ش...(ادامه)
1396/01/05
صفحه 8 از 138اولین    قبلي   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  بعدي   آخرين   
|
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company