آخرین اخبار
خط انتقال برق ٤٠٠ كيلوولت ارتباطی نيروگاه متمركز پارس1 به پست برق پارس2 تكميل شد
مجري طرح هاي نيروگاهي و خطوط انتقال نيرو شركت نفت و گاز پارس از اجرای کامل خط انتقال برق ٤٠٠ كيلوولت ارتباطي نيروگاه متمركز پارس جنوبي به پست برق پارس ٢ به طول ٦٧ كيلومتر خبر داد. به گزارش روابط عمومي شركت نفت و گاز پارس محمد مهدي توسلي پور هدف از احداث اين خط دو مداره را تامين برق پشتیبان مورد نياز پالايشگاه هاي واقع در منطقه پارس دو (كنگان) از طريق نيروگاه متمركز پار...(ادامه)
1395/10/11
آخرين عرشه فازهاي ١٧و١٨ پارس جنوبي نصب شد
آخرين عرشه فازهاي ١٧و ١٨ پارس جنوبي با وزن دو هزار و ٣٠٠ تن، بامداد امروز (يك شنبه، ٥ دي ماه) در موقعيت سكوي ١٧B با موفقيت نصب شد. به گزارش روابط عمومي شركت نفت و گاز پارس مجري طرح توسعه فازهاي ١٧و١٨ پارس جنوبي ، با اشاره اجراي دقيق و بدون حادثه نصب عرشه ١٧B در موقعيت مخزن گفت: از ماه گذشته اين عرشه آمادگي كامل به منظور نصب بر روي جكت را داشته است، اما به دليل شرايط ...(ادامه)
1395/10/05
توليد گاز از رديف دوم شيرين سازي فازهاي 20و 21 پارس جنوبي آغاز شد
توليد گازشيرين از  رديف دوم شيرين سازي پالايشگاه فازهاي 20 و 21 پارس جنوبي آغاز شد. به گزارش روابط عمومي شركت نفت و گاز پارس عليرضا عبادي مجري فازهاي 20 و 21 پارس جنوبي با اعلام بهره برداري از دومين رديف شيرين سازي پالايشگاه اين فازها گفت :‌ فرايند شيرين سازي گاز دراين رديف و تزريق آن به شبكه سراسري با ثبت ركوردي تازه، در مدت 23 ساعت انجام شده است . ...(ادامه)
1395/10/04
سه پايه و عرشه مشعل اولين سكوي فاز ١٣ نصب شد
سه پايه و عرشه مشعل سكوي ١٣ B طرح توسعه فاز١٣ پارس جنوبي، پنج شنبه ۲ دي ماه در موقعيت فراساحل اين فاز نصب شد. به گزارش روابط عمومي شركت نفت و گاز پارس پيام معتمد سرپرست طرح توسعه فاز١٣ با اعلام اين خبر گفت:سه پايه و عرشه مشعل سكوي ١٣ B حدود ٥٢٣ تن وزن دارد و كار ساخت آن اوايل تيرماه امسال در يارد شركت صنعتي دريايي ايران(صدرا) شروع و در مدت ٤ ماه تكميل شده است. ...(ادامه)
1395/10/04
پست فوق توزیع برق رسانی به فازهاي منطقه پارس دو، سال آينده به بهره برداری می رسد
مجري طرح هاي نيروگاهي و خطوط انتقال نيرو شركت نفت و گاز پارس گفت: پست فوق توزیع برق رسانی به فازهای پالایشگاهی منطقه دو پارس جنوبی شهریورماه سال 96 به بهره برداری می رسد. به گزارش روابط عمومي شركت نفت و گاز پارس، محمد مهدي توسلي پور با اشاره به احداث پست برق ٤٠٠ به ١٣٢ كيلوولت منطقه پارس دو، از پيشرفت فيزيكي ٤٨ درصدي عمليات اجرايي اين پروژه خبر داد و افزود: برق مورد نيا...(ادامه)
1395/10/04
پيام مهندس مشكين فام به مناسبت نكوداشت اول دي ماه؛ سالروز تاسيس شركت نفت و گاز پارس
پهنه آبي خليج فارس براي ما ايرانيان يادآورعرصه اي است كه هماره نام ايران را به شكوه بلندش پيوند داده است ؛ پارس جنوبي؛ نگين اين عرصه آبي بستر همت و افتخارات نام آوران اين مرز و بوم و شمايي از اين شكوه ماندگار بوده است . چرخه بهره برداري از ميدان بزرگ گازي پارس جنوبي به يمن اراده هاي شوق انگيز امروز به هجدهمين سال توسعه رسيد؛ كشف تاريخي اين منبع بزرگ با دستاوردهاي ارزش آ...(ادامه)
1395/10/01
پارس جنوبي ، تبلور همت و حماسه پيشرانان سازندگي ايران
توسعه ميدان مشترك پارس جنوبي در حالي از سال 1376 آغاز شد كه در بستر همكاري هاي فعالان ملي و بين المللي صنعت گاز، انبوهي از دستاوردهاي توليدي و صنعتي در فراگرد اجراي برنامه ها طي 18 سال گذشته به ثمر نشسته است. تحولات توسعه در اين ميدان حول راهبرد دستيابي به موقع به سهم مورد انتظار در اين حوزه مشترك تاكنون ساخت و احداث 17 فاز گازي را در برداشته كه رهاورد آن دستيابي به ظرفيت هاي پايدار...(ادامه)
1395/10/01
اعلام خبر برابري برداشت گاز ايران و قطر در نشست خبري مديرعامل شركت نفت و گاز پارس
محمد مشكين فام كه به‌ مناسبت هجدهمين سالروز تاسيس شركت با خبرنگاران گفتگو مي‌كرد، توليد روزانه از ميدان گازي پارس جنوبي را در حال حاضر 500 ميليون مترمكعب اعلام كرد، و از رسيدن آن به ميزان 550 ميليون متر مكعب تا پايان سال و 600 ميليون متر مكعب تا سال آينده خبر داد، كه اين ميزان با حداكثر ظرفيت توان توليد قطر از پارس جنوبي برابري خواهد كرد. به گزارش روابط عمومي ...(ادامه)
1395/09/30
تزريق گاز سكوي فاز 21 به شبكه سراسري با ثبت ركوردي تازه
گاز سكوي فاز 21 پارس جنوبي كه پنج‌شنبه هفته گذشته به پالايشگاه خشكي اين فاز ارسال شده بود، با ثبت ركورد 42 ساعت براي عمليات شيرين‌سازي، روز شنبه هفته جاري و پس از اخذ مجوز صادرات از شرکت ملی گاز، به شبكه سراسري تزريق شد. به گزارش روابط‌عمومي شركت نفت و گاز پارس؛ عليرضا عبادي مجري طرح توسعه فازهاي 20و21 پارس جنوبي با اعلام اين خبر گفت: با همت و تلاش متخصصان...(ادامه)
1395/09/29
سكوي فاز٢١ پارس جنوبي به بهره برداری رسید
با آغاز بهره برداري از سكوي فاز ٢١ پارس جنوبي، ظرفيت توليد گاز ايران از ميدان پارس جنوبي به ٥١٥ ميليون متر مكعب در روز رسيد. به گزارش روابط عمومي شركت نفت و گاز پارس عليرضا عبادي مجري طرح توسعه فازهاي ٢٠ و ٢١ اعلام كرد: سكوي فاز٢١ پارس جنوبي با ظرفيت برداشت روزانه يك ميليارد فوت مكعب گاز ، بامداد امروز (پنجشنبه ٢٥آذرماه)، به بهره برداري رسيد. ...(ادامه)
1395/09/25
مطالعه پژوهشی روش های ازدیاد برداشت از ميدان پارس جنوبی، سال آینده اجرایی می شود
رئیس واحد پژوهش و فناوری شرکت نفت و گاز پارس گفت: قرارداد مطالعه پژوهشی توسعه فناوری روش های ازدیاد برداشت از میدان پارس جنوبی تا اوایل سال آینده اجرا و به پژوهشکده ازدیاد برداشت واگذار می شود. به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس مریم خرم با بیان اینکه این طرح در چارچوب واگذاری مطالعات پژوهشی میادین و مخازن نفت و گاز توسط وزارت نفت و شرکت ملی نفت به دانشگاه ها و مر...(ادامه)
1395/09/23
تکمیل EPC3 پروژه احداث تاسيسات ذخيره سازی و اندازه گيری ميعانات گازی
رئيس پروژه احداث تاسيسات ذخيره سازي و اندازه گيري ميعانات گازي از تکمیل EPC3 این پروژه شامل ساخت 4 مخزن ذخیره سازی میعانات گازی با ظرفیت 2 میلیون بشکه خبر داد. به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس امیرمنصور حق وردی با بیان اینکه اين پروژه در قالب سه طرح EPC1، EPC2 و EPC3 به مرحله اجرا درآمده است عنوان كرد: در بخش EPC1 تاسيسات پشتيباني، پايپينگ ، برق و ابزار دقيق و ...(ادامه)
1395/09/22
برداشت گاز فاز١٩ از ميدان پارس جنوبي به 42 ميليون متر مكعب رسيد
مجري فاز ١٩ پارس جنوبي از افزايش توليد گاز اين فاز خبر داد و گفت: با بهره برداري از سكوي ١٩A ، برداشت روزانه گاز اين فاز از ميدان پارس جنوبي به حدود 42 ميليون متر مكعب در روز رسيد. به گزارش روابط عمومي شركت نفت و گاز پارس حميدرضا مسعودي عنوان کرد: در حال حاضر از سه سكوي SPD2، ١٩C و ١٩A روزانه حدود 42 ميليون متر مكعب گاز ترش غني از ميدان پارس جنوبي برداشت و به پالايشگ...(ادامه)
1395/09/20
گزارش تصویری / بازدید مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از فازهای درحال توسعه پارس جنوبی
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس ، به همراه تیم کنترل پروژه این شرکت، روزهای چهار شنبه و پنجشنبه ( 16 و 17 آذر ماه) در چارچوب بازدیدهای هفتگی خود از طرح هاي درحال توسعه واقع در منطقه يك و دو پارس جنوبی بازديد كرد . مهندس مشکین فام در جریان این بازدید گفت: تا اواسط سال ٩٦ ، زنجیره تولید یک میلیارد فوت مکعب گاز از هریک از فازهای 13 و 22،23 و 24 پارس جنوبی تكميل می شود. ...(ادامه)
1395/09/19
تكميل زنجيره تولید فاز نخست طرح هاي باقيمانده پارس جنوبي تا اواسط سال آينده
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: تا اواسط سال ٩٦ ، زنجیره تولید یک میلیارد فوت مکعب گاز از هریک از فازهای 13 و 22،23 و 24 پارس جنوبی تكميل می شود. به گزارش روابط عمومی شركت نفت و گاز پارس محمد مشکین فام ، به همراه تیم کنترل پروژه این شرکت، روزهای چهار شنبه و پنجشنبه ( 16 و 17 آذر ماه) در چارچوب بازدیدهای هفتگی خود از طرح هاي درحال توسعه واقع در منطقه يك و دو پارس جنوب...(ادامه)
1395/09/19
صفحه 8 از 134اولین    قبلي   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  بعدي   آخرين   
|
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company