اخبار
1395/08/13
برگزاري سمينار تخصص و جلسه هم انديشي كارشناسان محيط زيست شركت هاي فرعي وتابعه شركت ملي نفت ايران در شركت نفت و گاز پارس


اين سمينار و نشست دو روزه به ميزباني شركت نفت و گاز پارس در روزهاي سه شنبه 95/08/04 و 95/08/05 با حضور بيش از 40 نفر از كارشناسان و متخصصان حوزه محيط زيست در محل سالن كنفرانس ساختمان فاطمي برگزار گرديد. در روز اول ، پس از تلاوت آياتي چند از كلام الله مجيد و پخش سرود جمهوري اسلامي، فيلم معرفي شركت نفت و گاز پارس براي حضار به نمايش درآمد. در ادامه رئيس HSE شركت نفت و گاز پارس ضمن خوش آمدگويي به ميهمانان در خصوص حجم عمليات در طرح هاي توسعه اي پارس جنوبي و ضرورت توجه بيشتر به الزامات محيط زيست در شركت هاي ساخت و ساز و بهره برداري سخن گفتند و اهميت نقش تعهد و رهبري را در اولويت بخشي در راه اندازي واحدهاي زيست محيطي پالايشگاه ها و رفع ريشه اي مسائل زيست محيطي تشريح نمودند.


سپس مشاور محيط زيست شركت ملي نفت ايران، آقاي دكتر نژاد بهادري، در خصوص دستورالعمل جديد مديريت پسماند، نقاط ضعف و قوت و آموزش به زيرمجموعه نكاتي را متذكر شدند و در اين راستا رييس محيط زيست مناطق نفت خيز جنوب به عنوان شركت برتر در اين زمينه تجربيات خود را طي پرزنتي به نظر عموم رساندند.
در بخش بعدي برنامه، آقاي دكتر نژاد بهادري به تشريح تصفيه لجن نفتي و انواع زباله سوزها پرداختند و تريبون را در اختيار آقاي دكتر گيتي پور استاد دانشگاه تهران قرار دادند كه ايشان در خصوص آلودگي خاك و روش هاي پاكسازي آن و همچنين مزايا و معايب روشها مطالبي را ارائه نمودند. پس از آن نيز مكانيزم هاي انتشار آلودگي در خاك توسط آقاي مهندس علوي مشاور محيط زيست شركت ملي نفت ارائه گرديد و سمينار پس از انجام پرسش و پاسخ كارشناسان محيط زيست خاتمه يافت.


برنامه روز دوم جلسه كميته محيط زيست با حضور روساي محيط زيست شركت هاي فرعي و تابعه و با هدف تبادل اطلاعات و تجربيات بين همكاران محيط زيستي و ايجاد شرايط براي هم انديشي به منظور شناسايي چالش هاي زيست محيطي شركت ها و ارائه راهكارهاي بهبود در روز چهارشنبه 05/08/95 برگزار شد و مقرر گرديد نتايج جلسه و نكات مطروحه توسط كارشناسان از سوي آقاي دكتر نژاد بهادري مورد پيگيري قرار گيرد.


 

كليه حقوق اين پرتال متعلق به شرکت نفت و گاز پارس ميباشد