اخبار
1396/03/06
خبر وي‍ژه: سيستم تصفيه پساب پالايشگاه‌هاي پارس جنوبي ارتقاء مي‌يابد

رئيس بهداشت، ايمني، محيط زيست و پدافند غيرعامل شركت نفت و گاز پارس از بازنگري و ارتقاي سيستم كلي تصفيه پساب پالايشگاه‌ها خبر داد. به گزارش روابط‌عمومي شركت نفت و گاز پارس، مظاهر انصاري، رئيس HSE شركت نفت و گاز پارس با اعلام اين خبر گفت: با پيگيري‌هاي مستمر به عمل آمده، خوشبختانه مجوز اين طرح مورد موافقت وزير نفت قرار گرفته است و مطالعات آن به زودي با همكاري مديريت مهندسي و ساختمان شركت و مديريت HSE شركت ملي نفت ايران، توسط مشاور بين المللي انجام خواهد شد. انصاري روند شاخص‌هاي HSE در نظام مديريت (HSE-MS) شركت را رو به بهبود و افزايشي ارزيابي كرد و افزود: اين نتايج بر اساس برنامه‌ريزي‌هاي دقيق، تشكيل كميته‌هاي HSE در حوزه مديريت توليد و عمليات و طرح¬هاي توسعه‌اي، پيگيري روند خريد تجهيزات، مديريت ريسك، مديريت HSE پيمانكاران و مسائل مختلف حاصل شده است.

رئيس بهداشت، ايمني، محيط زيست و پدافند غيرعامل شركت نفت و گاز پارس از ايجاد بانك اطلاعاتي و ثبت جزئي¬ترين حوادث در پارس جنوبي خبر داد و گفت: هدف ما از اين كار، پيشگيري از تكرار حوادث مشابه در آينده است، به همين دليل حوادث پارس جنوبي را به همراه حوادث مشابه در شركت‌هاي داخلي و حتي خارجي رصد مي‌كنيم و با انتشار درس‌آموزي از آن در كل شركت، سعي در جلوگيري از وقوع حوادث مشابه داريم.


اين مقام مسؤول در شركت نفت و گاز پارس با اشاره به حجم پيمانكاران در مگاپروژه‌هاي پارس جنوبي از افزايش 56 درصدي سرانه آموزش HSE نسبت به سال 94 خبر داد. وي با اشاره به عملياتي شدن طرح‌هاي توسعه‌اي جديد در پارس جنوبي، از تشكيل تيم ويژه HSE راه‌اندازي ياد كرد و افزود: يك تيم در نظام طراحي، بررسي مستندات و مدارك مهندسي، تهيه و تدوين دستورالعمل‌هاي لازم، (در بخش سكوهاي دريايي و در بخش پالايشگاه‌ها) به ويژه در زمان راه‌اندازي در قالب ستادي انجام وظيفه كردند و تيم دوم در قالب نظارت بر اجرا در سايت‌ها و منطقه بر روند اجراي دقيق الزامات و دستورالعمل‌ها فعاليت مي‌كنند. در اين راستا، دستورالعمل ايمني در پيش‌راه‌اندازي (PSSR)، يكي از دستورالعمل‌هاي اساسي بود كه با حمايت و پشتيباني مديرعامل شركت به كل مجموعه ابلاغ و واحدهاي HSE در طرح‌هاي توسعه‌اي بر اجراي آن نظارت كردند. در اين دستورالعمل، جزئيات واحدهاي مختلف و تمام موارد ايمني و آتش‌نشاني لحاظ شده است و تيم ويژه‌اي با جديت در حال پيگيري آن هستند.


 


كليه حقوق اين پرتال متعلق به شرکت نفت و گاز پارس ميباشد