شرکت نفت و گاز پارس
تاریخ: 1391/09/18
نصوری:ساکنان تا شعاع ۱۰۰ کیلومتری بوشهر نیز بومی قلمداد خواهند شد

نصوری:ساکنان تا شعاع ۱۰۰ کیلومتری بوشهر نیز بومی قلمداد خواهند شد
مهندس مسعود نصوری گفت: در این دیدار وزیر نفت با افزایش ۲۰ میلیارد تومان دیگر به اعتبار پروژه های مصوب هیات دولت در استان که در تعهد نفت بوده، موافقت کرد.
به گفته وی سقف اعتبارات نفت برای پروژه های مصوب هیات دولت در بوشهر برای امسال ۱۴ میلیاردتومان بود که با افزودن رقم جدید، این میزان به ۳۴ میلیاردتومان می رسد.

وی افزود: منطقه ویژه پارس به عنوان متولی اجرای مصوبات در تعهد نفت در بوشهر، براساس ۱۴ میلیاردتومان تعیین شده، قراردادهایی با قرارگاه خاتم الانبیاء به عنوان مجری منعقد کرده است.

نصوری با تاکید بر اینکه این ارقام علاوه بر ۱۰ میلیاردتومان تخصیص یافته از سفر رهبر انقلاب به شهرستان کنگان است، گفت:دانشکده دندانپزشکی بوشهر، بیمارستان دیر، آبرسانی خط کوثر به جم و بزرگراه اهرم- برازجان- گناوه برخی از پروژه های مصوب سفر هیات دولت است که تامین اعتبارش برعهده وزارت نفت می باشد.

  • موافقت قاسمی با ساماندهی حوزه نفوذ پارس جنوبی

براساس گزارش خلیج فارس؛ مسعود نصوری همچنین خبر داد: وزیر نفت با مطالعه طرح آمایش و حوزه نفوذ پارس جنوبی موافقت کرده و ۱۲ میلیاردتومان برای این امر اختصاص یافت.

وی یادآور شد: این مطالعه می تواند معادله استان با صنعت نفت را مشخص و پایدارتر تعریف کند.

  • ترک تشریفات بندر بزرگ تجاری بوشهر

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس همچنین از ترک تشریفات بندر بزرگ تجاری بوشهر از مصوبات سفرهای استانی هیات دولت خبر داد.

مسعود نصوری با یادآوری اینکه تامین اعتبار پروژه مذکور در تعهد وزارت نفت می باشد، افزود: در پی این موافقت و تاییدیه، موسسه عمران ساحل مطالعه و جانمایی پروژه را برای رسیدن به مرحله اجرا ادامه خواهد داد.

وی خاطرنشان کرد: در پارس شمالی که در محدوده بوشهر قرار گرفته، دو میدان فرزاد  A و B با کشور عربستان مشترک است که به دلیل برخی موانع حقوقی، اشکالاتی برای اتمام مطالعه بندر بزرگ تجاری به عنوان زیرساخت مهم این میادین پیش آمد که دستور ترک تشریفات منجر به تسریع در کار برای رسیدن به مرحله اجرا می شود.

  • افزایش سهم بومی ها در آزمون استخدامی پتروشیمی به ۷۰ درصد

نصوری همچنین از موافقت وزیر نفت و همراهی مدیرعامل شرکت پتروشیمی برای افزایش درصد پذیرش بومی ها در آزمون استخدامی پتروشیمی های عسلویه خبر داد.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس گفت: در آزمون پتروشیمی برای جذب در عسلویه که اخیرا اطلاعیه آن در سایت های استانی نیز منتشر شده، بجای ۵۰ درصد مصوبه سفر اول هیات دولت، مقرر شد در کاردانی ۷۰ ، کارشناسی  و کارشناسی ارشد ۶۰ درصد متقاضیان بومی پذیرش شوند.

وی خاطرنشان کرد: در این آزمون علاوه بر ساکنان استان بوشهر، طبق مصوبه هیات دولت در سفر به هرمزگان، تا شعاع ۱۰۰ کیلومتری این استان نیز بومی قلمداد خواهند شد.

نصوری افزود: روز گذشته نشستی با محمدی زاده رییس دانشگاه خلیج فارس برگزار شد تا با توجه به افزایش سهم پذیرش بومی ها در آزمون استخدامی پتروشیمی، زمینه آمادگی و بهره مندی متقاضیان بوشهری در این ازمون فراهم شود.


بازگشت به آخرين اخبار
  هرگزتسليم نشو؛هر روزمعجزه تازه اي روي ميدهد.جكسون براون