شرکت نفت و گاز پارس
تاریخ: 1391/09/21
برگزاری سه جشنواره همزمان با نمایشگاه صنایع دریایی

برگزاری سه جشنواره همزمان با نمایشگاه صنایع دریایی
نمایشگاه صنایع دریایی و صنایع وابسته طی روزهای 8 تا 11 دی ماه سال جاری در محل نمایشگاه‏های بین‏المللی تهران برگزار می‏شود.به گزارش مارین نیوز به نقل از دبیرخانه نمایشگاه، چهاردهمین نمایشگاه صنایع دریایی و صنایع وابسته در حالی برگزار می‏شود که شاهد پیشرفت‏های چشمگیر در عرصه‏های مختلف صنایع دریایی در کشورمان هستیم. تلاش‏هایی که نمود آن را می‏توان در شاخه‏های مختلف صنعت جستجو کرد.

فعالیت‏های رو به رشد در بنادر و کشتیرانی، توسعه و ساخت بنادر، صنایع ساخت و تعمیر کشتی، انواع شناورهای کانتینری، فله بر، چند منظوره، جنرال کارگو، گازبر (LNG, LPG)، شناورهای مسافربری و تفریحی، صنایع فراساحلی، سکوها و تأسیسات نفت و گاز، تجهیزات انتقال و نصب سکوها، لوله گذاری در دریا، خدمات دریایی و بندری، لایروبی، راهبری و هدایت شناورها در لنگرگاه، سازندگان و تأمین کنندگان تجهیزات دریایی، تکنولوژی حفاظت محیط، سیستم‌های اطفاء حریق، سیستم‌های تصفیه آب، سیستم‌های گرمایشی، دستگاه‏های موازنه، پمپ‌ها، تجهیزات حفاظتی، تحقیقات و آموزش دریایی، مهندسی دریا و سواحل و ...

از این میان مطالعات، دستاوردها و پیشرفت‏های چشمگیری نیز در عرصه‏های دیگری از صنعت دریا همچون شیلات و محیط زیست دریایی، صنعت صید و آبزیان و .... صورت گرفته که بعضا به دلایلی آنچنان که شایسته است به این موضوعات پرداخته نشده است. امسال و برای اولین بار انجمن مهندسی دریایی ایران با همکاری ارگان‏های دریایی کشور اقدام به برگزاری جشنواره غذاهای دریایی با رویکرد به نقش و جایگاه شیلات درسلامت غذای دریایی کشور کرده است.

در همین راستا، دو جشنواره دیگر نیز با عناوین اولین جشنواره عکس صنایع دریایی ایران با نگرش اهمیت محیط زیست دریایی در سلامت جامعه و اولین جشنواره نقاشی با عنوان زندگی، شهر و دریا برگزار خواهد شد.

بدینوسیله از عموم مردم علاقمند، سازمان‏ها، مؤسسات و یا شرکت‏های محترم دعوت می‏شود به منظور استفاده از فرصت بوجود آمده و همچنین ترویج  فرهنگ اهمیت به محیط زیست دریا و تغذیه سالم در کشور، ما را همراهی نمایید.

اولین جشنواره غذاهای دریاییاولین جشنواره غذاهای دریایی با رویکرد به نقش و جایگاه شیلات درسلامت غذای دریایی کشوربا حضور سازمان شیلات، شرکت‏های تولیدی و فرآوری غذاهای دریایی، تولیدکنندگان و پرورش دهندگان انواع ماهی و میگو و..، تولیدکنندگان انواع کنسرو تن ماهی، مراکز فرآوری و توزیع آبزیان، کیترینگ‏ها، سوشی بارها و رستوران‏های معتبر دریایی در سطح تهران و شهرهای ساحلی، سرآشپزهای بین المللی و برتر کشور، مدرسان برتر آموزشگاه‏های معتبر آشپزی، برخی ماهنامه‏ها و نشریات مطرح فعال در زمینه آشپزی، اتحادیه‏های تعاونی صیادان استان‏های مختلف و... برپا می‏شود.

اهداف و برنامه‏های جشنواره غذاهای دریایی عبارتند از :
- معرفی ظرفیت‏های بالقوه و بالفعل دركشور در زمینه تولید و پرورش آبزیان و صنایع بسته‏بندی
- معرفی غذاهای دریایی مدرن و سنتی استانهای مختلف.
- ارائه آموزش‏های مفید درخصوص مصرف خوراک‏های دریایی توسط کارشناسان خبره
- ارائه مشاوره‏های تغذیه ای مناسب با مواد غذایی دریایی به منظور ارائه برنامه صحیح تغذیه
- ایجاد ظرفیت‏های جدید به منظور ارتباط با سازمان‏ها، نهادها و مراکز بزرگ در تامین نیازهای غذاهای  دریایی
- فراهم آوردن امکان حضور طیف وسیعی از تولیدکنندگان و عرضه‏کنندگان فرآورده‏های دریایی و تهیه‏کنندگان و ارائه‏دهندگان محصولات و غذاهای دریایی در کنار کارشناسان خبره تغذیه و مسؤولان و مدیران فعال در این عرصه.
- بهره‏گیری از حداکثر توانایی‏های فعالان این صنف و معرفی آنها به بدنه اصلی جامعه و سازمان‏ها و نهادها جهت استفاده از محصولات و غذاهای دریایی در برنامه‏ها و سبد غذایی پرسنل خود.

اولین دوره مسابقات نقاشی زندگی، شهر و دریامسابقه نقاشی با موضوع «زندگی، شهر و دریا» برای چهار گروه سنی 4 تا 7 سال، 7 تا 11 سال، 11 تا 14 و 14 سال به بالا برگزار می‏شود و هر شرکت‏کننده می‏تواند در یکی از گروه سنی در این مسابقه شرکت نماید و از میان هر گروه سنی نفرات برتر با نظر کمیته داوران انتخاب می‏شوند. مسابقات نقاشی در چهار تکنیک نقاشی 1- آبرنگ 2- مداد رنگی 3- گواش و تکنیک‏های آزاد همه در ابعاد A4 و نیز برای جشنواره عکاسی بر مبنای رویکرد آثار به محیط زیست دریایی برگزار می‏گردد.

لازم به ذکر است کمیته داوران متشکل از اساتید دانشکده هنر دانشگاه شاهد می‏باشد که از بین آثار ارسالی در هر گروه برترین آثار را انتخاب نموده و به دبیرخانه معرفی می‏نمایند. ضمنا داوری‏ها بر مبنای این تکنیک‏ها به صورت جداگانه بررسی می‏شوند.

هدف از برگزاری این مسابقه نگاه ویژه و توجه نسل آینده به موضوع دریا و صنعت دریاست چرا که زندگی شهرنشینی با دغدغه‏های خاص خودش همیشه انسان را دستخوش تغییرات اساسی می‏کند تا جایی که آرامش زندگی به مخاطره می‏افتد. از آنجایی که دریا مظهر پاکی و آرامش در طبیعت بوده، نگرش حفظ ارتباط انسان و دریا در زندگی شهری می‏تواند روحیات آرامش جوی انسان را متبلور سازد.

شایان ذکر است که مهلت ارسال آثار تا 30 آذر ماه بوده و زمان برگزاری 8 الی 11 دی ماه در نمایشگاه بین المللی تهران همزمان با نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی برگزار می‏گردد.
 
اولین جشنواره عکس صنایع دریایی

اولین جشنواره عکس صنایع دریایی با نگرش اهمیت محیط زیست دریایی در سلامت جامعه  و با هدف نگاه ویژه مسؤولین و دست‏اندرکاران صنعت دریا به بخش محیط زیست دریایی و همچنین ایجاد زمینه‏های مناسب برای آشنایی و نزدیكی هرچه بیشتر افكار عمومی‏و عكاسان با مقوله دریا و موضوعات مرتبط با آن بویژه محیط زیست دریایی برگـزار می‏شود.

از علاقمندان به شرکت در این جشنواره خواهشمند است به نکات زیر توجه نمایند:
- آثار ارسالی به این جشنواره می‏بایست در اندازه 25 در 20 سانتیمتر چاپ شده و رنگی باشد.
- تعداد آثار ارسالی برای هر فرد یا شرکت نامحدود است.
- آثار ارسال شده به دبیرخانه باید از کیفیت مطلوب برخوردار باشد.
- تمامی‏آثار ارسالی نزد دبیرخانه باقی خواهد ماند تا در فرصت مقتضی به صورت کتاب مصور چاپ گردد.
- هر عکس باید دارای شناسنامه باشد (نام عکاس – منطقه عکاسی شده – موضوع و نام عکس)
در پایان ستاد برگزاری جشنواره از تمامی‏عكاسان کشور دعوت کرده با تشریك مساعی و ارسال آثار خود ما را در برگزاری شایسته‏تر این جشنواره همراهی کنند.
 
 ارتبـاط با دبیرخـانه
برگزاركننده نمایشـگاه: انجمن مهندسی دریایی ایران  تلفن: 7-44273495 / نمابر: 44216609
با همکاری شرکت کارآفرینان توسعه پویا  تلفن: 5-44261044  / نمابر: 44261045
مسؤول برگزاری نمایشگاه صنایع دریایی و صنایع وابسته:  مجید ایزدخواه 09125994918
مسؤول جشنواره غذاهای دریایی: مریم احمدی  09124499078
مسؤول جشنواره عکس و نقاشی : علیرضا حبیبی 09122126037
وب سایت : 
www.iemi.ir / پست الكترونیك: info@iemi.ir
محل برگزاری و زمان برگزاری: تهران، محل دائمی‏نمایشگاه‏های بین‏المللی تهران
نشانی دبیرخانه: تهران، خیابان محمدعلی جناح، بلوار شهید گلاب، خیابان شهید حسینی، کوچه شهید عظیمی، پلاک 6، طبقه دوم، انجمن مهندسی دریایی ایران ـ ص.پ 874ـ13445  
تلفن:7-44273495 / نمابر: 44216609
بازگشت به آخرين اخبار
  هرگزتسليم نشو؛هر روزمعجزه تازه اي روي ميدهد.جكسون براون