شرکت نفت و گاز پارس
تاریخ: 1391/09/22
تصویب طرح جامع اطلس‌ خوردگی اتمسفری در پارس جنوبی

تصویب طرح جامع اطلس‌ خوردگی اتمسفری در پارس جنوبی
مدیر پژوهش و فناوری پارس جنوبی از تصویب طرح جامع اطلس خوردگی اتمسفری منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس خبر داد.
 
علی احمدزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در عسلویه اظهار داشت: شورای پژوهشی منطقه ویژه از شوراهای فعال و پویا است و شاهد فعالیت بسیار خوب این شورا در سال‌جاری بوده‌ایم.
وی با اشاره به برگزاری مطلوب دومین نشست شورای پژوهشی در پارس جنوبی افزود: این نشست‌ها طی دو روز با کیفیت مطلوب و با حضور اساتید برجسته برگزار شد و خروجی بسیار خوبی نیز داشت.
مدیر پژوهش و فناوری پارس جنوبی خاطرنشان کرد: در دومین نشست شورای پژوهشی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، در میان تعدادی از پروژه‌های پژوهشی چند طرح مهم مورد تصویب قرار گرفت.
احمدزاده از تصویب طرح جامع اطلس خوردگی اتمسفری منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس خبر داد و گفت: طراحی، ساخت و بومی‌سازی واحد تصفیه پساب با استفاده از بیوراکتور غشایی برای تصفیه زیستی آب تولیدی میادین نفتی و گازی و اجرای پروژه از میادین کشور و پتانسیل‌سنجی پروژه‌های زیست محیطی نیز از جمله این طرح‌هاست.

وی اضافه کرد: تدوین حداکثر بار آلودگی روزانه قابل تخلیه به منابع آب سطحی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و ارزیابی رفتارهای سازمانی در منطقه ویژه و تدوین برنامه استراتژی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس نیز از طرح‌هایی بود که پس از بررسی و بازبینی به تصویب رسید.
این مسئول با اشاره به بررسی تعدادی از پروژه‌های دانشجویی در این نشست اذعان داشت: بررسی میزان آلودگی فلزات سنگین سرب، روی، کادمیوم، نیکل و وانادیوم در ذرات معلق هوای منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی، پاکسازی زیستی خاک‌های آلوده با هیدروکربن‌های نفتی با استفاده از باکتری‌های جدا شده از لجن فعال حاصل از تیمار فاضلاب‌های شهری منطقه عسلویه و کاربرد مدل وایزبرد در شناخت ضعف‌ها و قابلیت‌های سازمانی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از جمله این طرح‌های پژوهشی دانشجویی است.

احمدزاده اذعان داشت: عملکرد سیستم چهار عاملی در پروژه‌های زیرساختی عمرانی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، ارزیابی عوامل کلیدی موفقیت مدیریت پروژه با استفاده از تکنیک تصمیم‌گیری گروهی، ارایه مدل ارزیابی ریسک بهداشتی تماس با مواد شیمیایی در صنایع نفت (مطالعه موردی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس)، جداسازی میکرو ارگانیسم‌های مصرف کننده فلزات سنگین از پساب‌های صنعتی منطقه اقتصادی پارس جنوبی، علل خشکیدگی و کاهش سطح جنگل‌های حرا در خلیج نایبند و رژیم حقوقی حاکم بر حوزه نفتی و گازی مشترک ایران و قطر در حوزه پارس جنوبی از منظر حقوق بین‌الملل نیز از جمله طرح‌هایی است که پس از بررسی و بازبینی از میان چندین پروژه دانشجویی به تصویب رسید.

وی یادآور شد: شورای پژوهشی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس دارای 17 عضو است که از میان متخصصان حوزه پژوهشی و علمی کشور انتخاب شده‌اند.
احمدزاده اظهار داشت: این شورا با هدف متمرکز کردن فعالیت‌های علمی و پژوهشی، شناسایی اشخاص متخصص در حوزه‌های صنعتی منطقه ویژه پارس و استفاده از دانش و تجربه متخصصان و مجریان متناسب با نیازهای پژوهشی تحقیقاتی منطقه تشکیل شده است.


بازگشت به آخرين اخبار
   مديران اثربخش فرصت ميآفرينندومديران دنباله رودرانتظار فرصت مينيشينند.