شرکت نفت و گاز پارس
تاریخ: 1391/09/22
عملیات بارگیری جکت فاز 20 پارس جنوبی در یارد خرمشهر آغاز شد

عملیات بارگیری جکت فاز 20 پارس جنوبی در یارد خرمشهر آغاز شد
جکت فاز 20 طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی امروز چهارشنبه (22 آذر) برای انتقال به آب های خلیج فارس در یارد خرمشهر بارگیری شد.

به گزارش خبرنگار شانا، این جکت که با متعلقات آن افزون بر سه هزار و 300 تن وزن دارد، از محل ساخت در بخش خشکی یارد خرمشهر روی بارج منتقل شد تا پس از مهاربندی، راهی موقعیت فاز 20 شود.

در حاشیه بارگیری این جکت، مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی گفت: این جکت با 67 متر ارتفاع در عمق 61 متری و در موقعیت فاز 20 پارس جنوبی در 115 کیلومتری بندر عسلویه نصب خواهد شد.

دکتر علی طاهری مطلق افزود: با تمهیدات به کار گرفته شده، این شرکت در زمینه انتقال و نصب سازه های دریایی موفق شده است زمان این کار را از 19 روز به 11 روز کاهش دهد.

وی با اشاره به این که تلاش شده است با توجه به شتاب بخشی به فازهای باقی مانده پارس جنوبی (35 ماهه) انتقال و نصب جکت فاز 20 و همچنین پايه سکوی فاز 19 ، ظرف 2 تا 3 هفته آینده تمام پايه هاي سکوهای مربوط به پروژه 35 ماهه به موقعیت های فازهای پارس جنوبی انتقال یابند.

طاهری با بیان این که بخش عمده سازه های فازهای پارس جنوبی در یارد خرمشهر ساخته شده است یا در مراحل ساخت قرار دارد، گفت: ساخت این تجهیزات بر اساس آخرین استانداردها به دست متخصصان و کارشناسان داخلی و 4 هزار نیروی شاغل در 6 یارد خرمشهر صورت می گیرد.


بازگشت به آخرين اخبار
   فرصت ها در دل مشكلات نهفته اند.آلبرت انيشتين