شرکت نفت و گاز پارس
تاریخ: 1391/09/25
ورود شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی به عرصه ساخت دکل های حفاری

ورود شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی به عرصه ساخت دکل های حفاری
مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران از ورود این شرکت به عرصه تامین و ساخت دستگاه های حفاری دریایی در کشور خبر دارد.

دکتر علی طاهری در گفت و گو با خبرنگار شانا با بیان این مطلب اظهار کرد: با توجه به پروژه های توسعه ای حفاری چاه های نفت و گاز در دریا، این شرکت جهت گیری جدید خود را به سمت بخش بالادستی صنعت نفت و گاز تقویت کرده و تامین و ساخت دستگاه های حفاری را در برنامه دارد.

 

وی با اشاره به وجود زیرساخت های لازم در یارد خرمشهر و همچنین داشتن لیسانس این کار، افزود: مقدمات اجرای کار فراهم شده و ساخت 4 دستگاه حفاری دریایی در گام نخست، هدف گذاری شده است.

 

طاهری اظهار کرد: همچنین همسو با پیشبرد برنامه بلند مدت ساخت دکل های حفاری دریایی که با هم افزایی و همکاری وزارت نفت، مراکز علمی و سازندگان و صنعتگران داخل کشور دنبال می شود، تامین دستگاه های حفاری در برنامه کوتاه مدت نیز مدنظر قرار دارد و در دست پیگیری است.

 

مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران گفت: این شرکت با بهره مندی از متخصصان و کارشناسان مجرب،  کارکنان پرتلاش و تجهیزات کارگاهی روز آمد  و همچنین انواع شناورها، در سال های اخیر نقش برجسته ای در ساخت و نصب سکوها، عرشه ها و متعلقات فازهای در دست اجرای میدان گازی پارس جنوبی و لوله گذاری در بخش های فراساحل و ساحل داشته است.

 

وی ساخت افزون بر 120 هزار تن سازه های دریایی و 2 هزار و 200 کیلومتر لوله گذاری برای انتقال گاز ترش از محل سکوهای دریایی به پالایشگاه ها در خشکی را بخشی از فعالیت های این شرکت برشمرد و افزود: هم اکنون نیز عملیات احداث 510 کیلومتر لوله گذاری در کف دریا که از فناوری بالایی برخوردار است در دست اجرا قرار دارد.

 

طاهری ظرفیت ساخت سازه های دریایی در یارد خرمشهر را  80 هزار تن عنوان و اظهار کرد: در 6 کارگاه بزرگ تاسیسات دریایی در خرمشهر به طور همزمان 10 سکو در حال ساخت است و فعالیت این یارد در تحقق پروژه های ملی و ایجاد فرصت های اشتغال در بندر خرمشهر تاثیر بسزایی  داشته است.


بازگشت به آخرين اخبار
   علي(ع):شرافت مؤمن ايمان اوست وعزّت وسربلندى‏ اش به اطاعت پروردگارست