شرکت نفت و گاز پارس
تاریخ: 1391/09/27
سرمایه گذاری در پایتخت انرژی کشور تسهیل می شود

سرمایه گذاری در پایتخت انرژی کشور تسهیل می شود
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از تلاش این سازمان برای توسعه زیرساخت های پارس جنوبی خبر داد و افزود: ظرفیت سرمایه گذاری و آبادانی پایتخت انرژی کشور در حال افزایش است.

به گزارش خبرنگار شانا، مسعود نصوری روز گذشته (یکشنبه 26 آذر) افزود: تدوین مقررات لازم برای آسان سازی سرمایه گذاری مولد در منطقه ویژه پارس در حال تدوین است و در این مسیر از تمام ظرفیت های موجود استفاده خواهیم کرد.

وی با اشاره به سفر نمایندگان و کمیسیون های مختلف مجلس شورای اسلامی به منطقه ویژه پارس یادآور شد: سفر نمایندگان خانه ملت به پایتخت انرژی کشور در ایجاد هم گرایی و همکاری برای توسعه پروژه ها و فازهای پارس جنوبی بسیار تاثیرگذار بوده است؛ به گونه ای که نمایندگان مجلس در نشست کمیسیون های تخصصی، بحث افزایش اعتبارات و اختیارات قانونی در بودجه سال 92 را بررسی و تدوین خواهند کرد.

وی همچنین با اشاره به توسعه زیرساخت های منطقه ویژه پارس در محیط های پیرامون ادامه داد: 18 پروژه کلیدی مهم و تاثیرگذار در محیط های پیرامونی منطقه ویژه پارس و نقاط مختلف استان بوشهر با اعتبار 610 میلیارد تومان در قالب مصوبات سفر هیئت دولت آغاز شده و در حال انجام است.

مدیرعامل منطقه ویژه پارس با بیان این که تاکید وزیر نفت در اجرا و نهایی شدن مصوبات سفر مقام معظم رهبری به عسلویه در اولویت کاری این سازمان قرار دارد، تصریح کرد: تمام این مصوبات اجرایی شده و از مجموع اعتبارات 245 میلیارد ریال، تا کنون 7.7 میلیارد تومان پرداخت شده است.

نصوری افزود: برای پیشبرد و شتاب گیری اجرای پروژه هایی که در سفر مقام معظم رهبری به عسلویه مصوب شد، 10 میلیارد تومان آماده پرداخت و برای پرداخت 20 میلیارد تومان دیگر، پیگیری های لازم در حال انجام است.

وی با اشاره به افزایش ظرفیت حمل و نقل هوایی و دریایی یادآور شد: هم اکنون مسیر هوایی عسلویه با مراکز استان های صنعتی کشور برقرار و پیش تر نیز مسیر هوایی بوشهر عسلویه به منظور آسان شدن در آمد و شد و ارتباط بیشتر کاری با مرکز استان بوشهر برقرار شده است.

مدیرعامل منطقه ویژه پارس با اشاره به راه اندازی پروژه های زیرساختی پارس شمالی گفت: اعتقاد داریم زیرساخت های توسعه پارس شمالی باید توسعه یابد و در این زمینه در مدت 45 روز اراضی مورد نیاز برای توسعه زیرساخت ها از منابع طبیعی کشور تحویل گرفته شد و طبق نظام مستندسازی، سند مالکیت آن به نام صنعت نفت آماده شده است.

نصوری ادامه داد: پروژه های مهمی برای طرح توسعه پارس شمالی در هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران مصوب شده است که در این زمینه پروژه فنس کشی و ایجاد زیرساخت های حمل و نقل دریایی آغاز شده و کار مطالعات و مراحل مقدماتی آن در حال انجام است.


بازگشت به آخرين اخبار
   عشق پاك،ميتواندنيكبخت‌ترين ودل‌انگيزترين زندگي را به وجود آورد.هوگو