شرکت نفت و گاز پارس
تاریخ: 1391/09/28
ابلاغیه رحیمی برای ساخت 16 جک‏آپ در داخل

ابلاغیه رحیمی برای ساخت 16 جک‏آپ در داخل
نایب رییس هیأت مدیره شرکت صنایع فراساحل (صف) اعلام کرد: به‏تازگی معاون اول رییس‏جمهوری، مصوبه‏ای را به وزارتخانه‏های نفت وصنعت، معدن وتجارت ابلاغ کرده که درآن عنوان شده این وزارتخانه‏ها مجازند ساخت 16جک آپ را به تولیدکنندگان داخلی سفارش دهند.

به گزارش مارین نیوز، احمد خراسانی‏زاده امروز در جلسه هماهنگی صنایع ساخت تجهیزات نفت و گاز استان فارس با شرکت صنایع فراساحل (صف) در شیراز گفت: اگر به دنبال بهبود و پیشرفت در وضعیت اقتصادی کشورهستیم؛ باید به مقوله تولید توجه بیشتری داشته باشیم.

وی افزود: ایران کشوری نفت‏خیز است و بیشترهزینه کشورازطریق فروش نفت تأمین می‏شود و به سبب ساخت تجهیزات مورد نیاز صنایع نفت و گاز از اهمیت خاصی برخوردار است.

خراسانی‏زاده ادامه داد: با توجه به اینکه بخش عظیمی‏ از نفت ایران در دریا قرار گرفته، برای استخراج آن به دکل جک آپ نیاز داریم و امروز تنها مالکیت چهار یا پنج دکل متعلق به ایران است.

نایب رییس هیأت مدیره شرکت صنایع فراساحل (صف)، یکی از دلایل عدم برداشت نفت و گاز از دریا را نبود دکل‏های جک‏آپ دانست.

خراسانی‏زاده تأکید کرد: برای ساخت هرجک آپ بین 170 تا 180 میلیون دلار هزینه و دومیلیون نفرساعت لازم است که ازاین میزان 110 میلیون دلار آن مربوط به تأمین کالا و تجهیزات است.

وی اضافه کرد: اگر تنها 10 دکل جک‏آپ درایران ساخته شود، حدود یک میلیارد و 100 میلیون دلار برای تأمین کالا و تجهیزات به صنایع نفت و گاز کشور تزریق خواهد شد.

خراسانی‏زاده ابراز امیدواری کرد با همکاری صنایع ساخت تجهیزات نفت و گاز در استان فارس بتوان دکل جک آپ‏های مورد نیاز شرکت‏های حفاری را در کشور تولید کرد.

نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس هم دراین نشست گفت: شیراز به دلیل همجواری با عسلویه در زمینه ساخت تجهیزات نفت و گاز، پیشرفت‏های قابل توجهی داشته است.

عباس ابوقداره افزود: صنایع فارس هم می‏توانند در این زمینه هر نوع سازه‏ای با ویژگی‏های مدنظر شرکت صنایع فراساحل (صف) را تولید کنند.


بازگشت به آخرين اخبار
   دربحرانهابرخودمسلط باشيدونگذاريدزيردستان از اضطراب شما آگاه شوند.