شرکت نفت و گاز پارس
تاریخ: 1391/10/18
شمارش معکوس برای تکمیل نهایی 14 حلقه چاه گازی فازهای17 و 18 پارس جنوبی

شمارش معکوس برای تکمیل نهایی 14 حلقه چاه گازی فازهای17 و 18 پارس جنوبی

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در پروژه های حفاری، از آغاز شمارش معکوس برای تکمیل نهایی 14 حلقه چاه گازی در فازهای 17 و 18 پارس جنوبی خبر داد.

مهندس محمدرضا تاکایدی  در گفت و گو با خبرنگار شانا در این باره توضیح داد: عملیات مشبک کاری این چاه ها از سوی متخصصان شرکت ملی حفاری در حال اجراست.

وی اظهار کرد: براساس برنامه ریزی انجام شده، 7 حلقه چاه فاز 18 همین ماه و 7 حلقه چاه فاز 17 تا پایان اسفند امسال پایان خواهد یافت و درمجموع 14 حلقه چاه جریانی و آماده بهره برداری می شود.

تاکایدی افزود: در دو فاز 17 و 18 که حفاری آن به صورت کلید در دست از سوی این شرکت در دست اجراست، 22 حلقه چاه حفاری خواهد شد که حفر 8 حلقه چاه باقیمانده نیز بهار سال آینده به پایان می رسد.

وی همکاری تنگاتنگ در برنامه ریزی و  هماهنگی از سوی شرکت نفت و گاز پارس در شتاب بخشیدن به اجرای پروژه های 17، 18 را عامل توفیق شرکت ملی حفاری ایران در اجرای این پروژه دانست.

تاکایدی یادآوری کرد: در پروژه های کلید در دست که از سوی این شرکت اجرا می شود، مطالعات لازم برای شناسایی لایه های زمین شناسی، مهندسی و برنامه ریزی حفاری، خدمات فنی، تامین کالا و مواد، دستگاه های حفاری و مدیریت و نظارت بر اجرای پروژه در تعهد شرکت ملی حفاری ایران است.

شرکت ملی حفاری ایران پیش از این در پروژه حفاری فازهای 5  و 9 و 10 میدان گازی پارس جنوبی مشارکت داشته و هم اکنون نیز علاوه بر فازهای 17 و 18، عملیات حفاری  22 حلقه چاه توسعه ای و ارزیابی در فاز 14 را به عهده دارد.بازگشت به آخرين اخبار
  هرگزتسليم نشو؛هر روزمعجزه تازه اي روي ميدهد.جكسون براون